НАЗК вбачає корупційні ризики у новому законопроекті щодо закупівель юридичних послуг для НБУ

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело антикорупційну експертизу проекту закону, який дозволяє Національному банку України (НБУ) купувати юридичні послуги для представництва в іноземних судах в обхід Закону України «Про публічні закупівлі» та системи Prozorro.

ФАХІВЕЦЬ З ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ — 2022

 НАЗК вбачає корупційні ризики у новому законопроекті щодо закупівель юридичних послуг для НБУ

Це обмежить прозорість процедур та не дозволить громадськості моніторити витрачання бюджетних коштів.

Зараз НБУ купує юридичні послуги для представництва за кордоном на відкритих торгах. Автори ж законопроекту скаржаться, що процедура є тривалою та надто обтяжливою.

Що рекомендує НАЗК?

Внести зміни до Закону та дозволити використовувати переговорну процедуру для закупівлі юридичних послуг для представництва інтересів НБУ в судах закордоном. Таку процедуру успішно застосовують Міністерство юстиції та Міністерство закордонних справ при закупівлі юридичних послуг для міжнародних судів та арбітражів.

Що буде, якщо результати антикорупційної експертизи не будуть враховані?

НБУ не буде зобов’язаний публікувати жодної інформації про такі закупівлі в Prozorro. Громадськість не зможе відмоніторити, які юридичні компанії залучає НБУ та скільки коштів він на це витрачає.

Ознайомитися з результатами антикорупційної експертизи можна за посиланням: https://bit.ly/3inQoy7.

Джерело: НАЗК

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

службова записка на закупівлю

Статті за темою

Усі статті за темою

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
1178

Локалізація в закупівлях

Локалізація в публічних закупівлях набуває дедалі більшого значення, адже законодавці зосереджують увагу на підтримці вітчизняного виробника. У статті – про умови локалізації виробництва у 2024 році та особливості вимог тендерної документації щодо локалізованих товарів
5235

Закупівля бензину: як провести правильно

Пальне для замовників, що мають власний автотранспорт або забезпечують діяльність автогосподарств, є передусім основою безперебійної роботи таких підприємств. Як провести закупівлю бензину, роз’яснює наш експерт. Професійні поради щодо визначення очікуваної вартості та умов договору про закупівлю бензину, допоможуть вам уникнути непорозумінь під час його виконання
10041

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді