Президент підписав закон про регулювання цін в оборонних закупівлях

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Володимир Зеленський підписав закон №10454 щодо удосконалення правового регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії правового режиму воєнного стану.

Президент підписав закон про регулювання цін в оборонних закупівлях

24 години на виправлення у спрощеній оборонній закупівлі

Новий закон про прибуток оборонних підприємств знімає всі колізії між бізнесом та державою. Верховна Рада врахувала позицію Держаудитслужби, що нарешті дозволить вирішити правову колізію, яка склалася у ситуації з визначенням рівня прибутку для державних оборонних контрактів після 24 лютого 2022 року.

«Парламент підтвердив, що державні аудитори професійно виконували свою роботу під час аудиту оборонних закупівель. На той час ми керувалися чинними нормативно-правовими актами. Нарешті розставлені всі крапки на «і»: питання про прибуток врегульоване на законодавчому рівні», – прокоментувала підписання Президентом закону голова Державної аудиторської служби України Алла Басалаєва.

«Підписаний закон матиме ретроспективне застосування. Таким чином розв’язується питання для всіх підприємств, які з початку дії воєнного стану виконували державні оборонні замовлення», – наголосила голова Держаудитслужби.

ДАСУ нагадує, 22 лютого 2024 року Верховна Рада України в другому читанні й у цілому ухвалила закон №10454 про внесення змін до ЗУ «Про оборонні закупівлі», якими удосконалюється правове регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії воєнного стану.

Зокрема ухвалений закон передбачає:

  • у разі придбання товарів, робіт і послуг для потреб безпеки та оборони за неконкурентною процедурою або без проведення процедури закупівель рівень прибутку не може перевищувати граничного рівня прибутку, встановленого Урядом;
  • для випадків, де рівень прибутку Урядом не був встановлений, ціна мала визначатися відповідно до пропозиції виконавця з урахуванням прибутку такого виконавця.

Вищезазначені норми застосовуються до всіх держконтрактів з оборонних закупівель, укладених за неконкурентною процедурою або без процедури за весь час дії воєнного стану. Тобто закон має ретроспективний напрям, що даватиме змогу правоохоронним органам закрити справи, порушені раніше через неузгодженість нормативного поля.

Джерело: офіційний сайт ДАСУ

додаток

Статті за темою

Усі статті за темою

Внесення змін до проектної документації

Замовник отримав розроблену проектну документацію, але кошти на її реалізацію було виділено невчасно. Коли можна було почати будівництво виникла необхідність внести зміни до проекту. Втім, договір на розробку проектної документації було укладено за результатами тендеру. Як діяти?
41076

Канцтовари: обираємо код ДК для закупівлі

Здавалося б, що закупівля канцтоварів досить буденна і зрозуміла. Проте, ні. Тут є де помилитися, зокрема, неправильно обрати код ДК для деяких канцтоварів, або ж неправомірно поділити предмет закупівлі. Щоб вберегтися від хибних дій, дізнайтеся, як оприлюднювати закупівлю канцтоварів
6155

Настанова з визначення вартості будівництва із змінами

Настанова з визначення вартості будівництва затверджена Наказом Мінінфраструктури 01 листопада 2021 № 281. З того часу Настанова зазнала 4-х змін. Скачайте актуальний текст цього нормативного документа разом із додатками
4317

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6290

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді