Україна планує збільшити локалізацію власного виробництва, зокрема, в оборонній сфері

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Збільшення локалізації виробництва оборонної продукції стане рушієм зростання української економіки.

Україна планує збільшити локалізацію власного виробництва, зокрема, в оборонній сфері

24 години на виправлення у спрощеній оборонній закупівлі

Цього можливо досягти у короткий термін. Таку думку висловила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі з Віце-президентом Інституту миру США Вільямом Тейлором 12 березня. 

«Україна має декілька важливих задач для стимулювання розвитку економіки. По-перше, покриття дефіциту бюджету, по-друге, залучення інвестицій в український бізнес. Цього балансу можна досягти за рахунок локалізації усього виробництва в Україні. Водночас Уряд сфокусований на локалізації виробництва оборонної промисловості. Нещодавно ми вже приступили до виробництва важких машин для розмінування і продовжимо виробляти все, чого потребує наша армія. Для підсилення процесу локалізації Уряд впроваджує національну програму «Зроблено в Україні», яка направлена на підтримку українського виробника», - зазначила Юлія Свириденко. 

Уряд докладає зусиль для стимулювання інвестицій у приватний сектор, зокрема, через програми страхування, які Україна запроваджує разом з міжнародними партнерами – ЄБРР, ЄІБ, IFC, експортно-кредитними агентствами різних країн. Збільшуючи об’єми локального виробництва Уряд орієнтуєьтся не лише на внутрішнє споживання, але і на диверсифікацію експорту, тож пряме фінансування та гарантії підтримки експорту забезпечать Україні економічний розвиток у короткий строк. 

Перший віце-прем’єр-міністр України підкреслила, що Україні потрібна експертна підтримка та координація американських колег в урядових ініціативах, зокрема:

  • у проєктах з підтримки малого і середнього підприємництва;
  • міжнародної допомоги тощо.

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

Статті за темою

Усі статті за темою

Принципи здійснення публічних закупівель: приклади

Принципи здійснення публічних закупівель регламентує Закон про публічні закупівлі. Незнання закону, як відомо, не вберігає від відповідальності за його порушення, навіть у період воєнного стану. Навпаки — що старанніше ми будемо дотримуватись закону, то швидше відбуєумо нашу країну. У статті розповідаємо, якими принципами здійснення закупівель має керуватися замовник
18400

Відпустка уповноваженої особи із закупівель: як працювати в ЕСЗ та організувати роботу

Уповноважена особа зібралась на відпочинок, а закупівля ще не завершена? Про такий розвиток подій замовник має потурбуватись заздалегідь. Дізнайтеся також, чи може УО у воєнний час піти у відпустку. Пояснимо обмеження та додаткові можливості, що визначає законодавство для відпусток під час війни
16359

Робоча група уповноваженої особи

Уся відповідальність за закупівлі лягає персонально на уповноважену особу. В уповноважених осіб виникають питання: коли можна створити робочу групу, кого може залучати уповноважена особа під час підготовки тендерної документації. З’ясуймо, що регламентує Закон.
7389

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді