За останні три роки значно більше замовників стали усувати виявлені порушення під час публічних закупівель

У період дії воєнного стану замовники стали більш відповідально підходити до усунення суттєвих порушень у сфері публічних закупівель - ДАСУ.

Усунення виявлених порушень під час публічних закупівель

Моніторинг закупівель 2024

«Значно більше замовників за результатами моніторингу стали усувати виявлені суттєві порушення законодавства. Цього року ми досягли найвищих показників за останні 3 роки. Наприклад, якщо у 2021 році замовниками було усунуто лише 14% виявлених суттєвих порушень, то в 2023 році цей показник виріс до 35%. Зараз я говорю саме про суттєві порушення, які вплинули на результати торгів. Ці цифри свідчать про зростання рівня відповідальності у замовників та їхній більш ретельний підхід до витрачання публічних фінансів», - розповіла голова Держаудитслужби Алла Басалаєва.

Йдеться про суттєві порушення, які стосуються:

  • термінів оприлюднення тендерної документації;
  • укладання договорів з порушенням вимог тендерної документації;
  • безпідставного відхилення або прийняття тендерної пропозиції до участі у процедурі закупівель.

Аналізуючи порушення, які виявляють аудитори ДАСУ у процесі моніторингу, голова Держаудитслужби навела кілька прикладів, коли деякі з замовників використовують свої можливості в інтересах певного учасника.

«Наприклад, застосування 24 годин до виправлення невідповідностей і відхилення/невідхилення пропозицій,  порушення законодавства під час укладання договорів про закупівлю та внесення до них змін. Не менш проблемним є застосування прямих договорів  замість відкритих торгів», - резюмувала Алла Басалаєва.

Водночас вона наголосила, що попри певні недоліки у процесі проведення публічних закупівель, сфера загалом швидко адаптувалася до вимог та специфіки проведення публічних закупівель у період дії воєнного стану в Україні.

Джерело: офіційний сайт ДАСУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штрафи у сфері публічних закупівель

Помилки у публічних закупівлях можуть коштувати надто дорого. З’ясуймо: хто, на кого та в яких розмірах складає штрафи в публічних закупівлях за статею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення
7172

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5303

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
11156

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді