Як внести зміни до тендерної документації з урахуванням Особливостей № 1178

UA RU
Автор
консультант з публічних закупівель
Доволі часто замовники змушені вносити зміни до тендерної документації. Розглянемо, як внести зміни до тендерної документації у відкритих торгах за Особливостями № 1178. Про підстави, порядок та строки внесення змін до тендерної документації — у статті

Внесення змін до тендерної документації за Особливостями № 1178

На період дії воєнного стану та 90 днів з дня його припинення, внесення змін до тендерної документації регулює пункт 54 Особливостей № 1178.

У разі внесення змін до тендерної документації замовник зобов’язаний продовжити строк для подання тендерних пропозицій, щоб до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше чотирьох днів.

Зверніть увагу! Йдеться саме про календарні, а не робочі дні

Згідно з пунктом 54 Особливостей зміни, що вносяться замовником до тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів, розміщуються та відображаються в електронній системі закупівель у новій редакції зазначених документації та/або оголошення додатково до їх попередньої редакції.

А разом із змінами до тендерної документації та/або оголошення про проведення відкритих торгів в окремому документі замовник оприлюднює перелік змін, що вносяться.

Особливості встановлюють строк для публікації інформації про зміни до тендерної документації у машинозчитувальному форматі, а саме протягом одного дня з дати прийняття рішення про їх внесення.

Наприклад: якщо внесли зміни 27.03.2025, то інформацію про зміни треба оприлюднити протягом 28.03.2025р.

Підстави для внесення змін до тендерної документації

За Особливостями №1178 замовник може внести зміни до тендерної документації у чотирьох випадках:

  1. з власної ініціативи; або
  2. у разі усунення порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону; або
  3. за результатами звернень; або
  4. на підставі рішення органу оскарження.

Врахуйте, що фізична/юридична особа має право не пізніше ніж за три дні до закінчення строку подання тендерної пропозиції звернутися до замовника:

За результатами такого звернення у замовника також може виникати потреба внести зміни до тендерної документації.

У разі несвоєчасного надання замовником відповіді на звернення учасника електронна система закупівель автоматично зупиняє проведення відкритих торгів.

Для поновлення проведення відкритих торгів замовник повинен розмістити відповідь в електронній системі закупівель з одночасним продовженням строку подання тендерних пропозицій не менше ніж на чотири дні.

Порядок внесення змін до тендерної документації

Отже, можна узагальнити такий алгоритм дій для внесення змін до тендерної документації:

  1. Уповноважена особа приймає рішення про внесення змін до тендерної документації та оформлює його протоколом. Протоколом можна і затвердити нову редакцію тендерної документації (зі змінами) та перелік змін.
  2. В електронній системі закупівель публікують:
  1. За потреби продовжують кінцевий строк подання тендерних пропозицій, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до кінцевого строку подання ТП залишалося не менше чотирьох днів.

Зверніть увагу! Протокол уповноваженої особи про внесення змін до ТД в електронній системі публікувати не обов’язково



зміст

новини публічні закупівлі

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді