Завищив вартість електроенергії: керівнику компанії оголошено про підозру

БЕБ у Чернівецькій області повідомило про підозру директору енергопостачальної компанії.

Завищив вартість електроенергії: БЕБ оголосило про підозру керівнику компанії

Як закуповувати електроенергію через Prozorro Market у 2023 році

Досудовим розслідуванням встановлено, що наприкінці 2020 року компанія стала переможцем тендеру на постачання електроенергії одному з комунальних підприємств. Ще до визначеної у договорі дати початку постачання електроенергії, керівник компанії, погрожуючи розірванням договору або непостачанням електроенергії, надіслав листи та довідки для збільшення ціни за 1 кВт. Проте ці документи не відображали реальних коливань цін на ринку електроенергії, на які посилався директор компанії. У разі розірвання договору, підприємство змушене було б отримувати послуги, у 5 разів дорожче, від іншого постачальника.

Врешті, між енергопостачальною компанією та держпідприємством було укладено 4 додаткових угоди, внаслідок яких ціна постачання електроенергії незаконно зросла на 36,5%. Під час досудового розслідування детективи Теруправління встановили, що комунальне підприємство безпідставно переплатило енергопостачальній компанії понад 8,6 млн гривень.

Детективи повідомили керівнику підприємства про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах). Досудове розслідування здійснюють детективи Територіального управління БЕБ у Чернівецькій області за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури.

Джерело: офіційний сайт БЕБ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5337

Оскарження висновку Держаудитслужби про результати моніторингу закупівель

Після проведення моніторингу закупівель орган Держаудитслужби (далі — орган ДАС) склав висновок про порушення замовником законодавства, а він з цим не згоден? Тоді замовник має право оскаржити таке рішення. Як та у який строк це можна зробити? На що звернути увагу при підготовці доказової бази?
6237

Моніторинг публічних закупівель під час воєнного стану

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2023 році? Аналіз вимог аудиторів допоможе не допускати порушень, коли складаєте тендерну документацію. А розуміння позиції аудиторів, які проводять моніторинг закупівель, знадобиться, коли виправлятимете помилки на етапі проведення моніторингу та захищатиметеся під час оскарження вимоги Державної аудиторської служби
9045

Передбачаймо відповідальність контрагента в договорі

Інколи буває так, що контрагент не виконує своїх зобов’язань за договором. Та замовник міг би цього уникнути, якби правильно підготував проект договору в тендерній документації. Тобто передбачив у ньому відповідальність сторін, якщо ті порушують умови договору. У такому разі у контрагента не виникнуло б і думки не виконати договір
4945

Ревізії фінансово-господарської діяльності: як правильно діяти замовнику

Неприємних наслідків ревізій багато замовників могли б уникнути, якби керівники та посадові особи установ знали, як поводитися під час інспекційного заходу. Які види ревізій бувають, скільки вони тривають та на що звернути увагу замовникам, щоб вберегтися від шахраїв та недоброчесних перевіряльників?
5944

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді