Під контроль держави перейшли «Рівнегаз», «Чернівцігаз» та «Запоріжгаз»

Газорозподільні підприємства АТ «Рівнегаз», АТ «Запоріжгаз» та АТ «Чернівцігаз»перейшли під контроль держави і будуть працювати у складі НАК «Нафтогаз України».

Під контроль держави перейшли «Рівнегаз», «Чернівцігаз» та «Запоріжгаз»

Постачальник «останньої надії» 2023-2024

Отже, кількість облгазів, які перейшли в управління держави, зросла до 22-х. Повернення газорозподільної інфраструктури під контроль держави є частиною реалізації реформи з деолігархізації України, розпочатої Президентом Володимиром Зеленським.

Старт відповідному процесу було дано у листопаді 2022 року, коли Уряд за пропозицією Міністра енергетики Германа Галущенка ухвалив рішення про переукладення договорів експлуатації газорозподільних мереж державної форми власності, яке запустило процес повернення державного майна під контроль держави.

Мета такого рішення в умовах війни - забезпечення національної та енергетичної безпеки.

«Завдання держави - забезпечити громадянам безперебійне газопостачання. До того ж процес повернення мереж в управління держави дає старт розв’язанню проблем, що виникли після приватизації облгазів, яка відбулася понад 10 років тому», - зазначив Герман Галущенко.

Варто додати, що сукупно три підприємства, які перейшли під контроль держави, будуть обслуговувати майже мільйон клієнтів. У жовтні - листопаді під контроль держави було передано АТ «Волиньгаз», АТ «Чернігівгаз» та АТ «Закарпатгаз».

Джерело: офіційний сайт Міненерго

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

План закупівель: зразок заповнення електронних полів

Нерідко новачки в закупівлях шукають зразок річного плану, адже за зразком працювати легше. Тож пояснимо, яку інформацію має містити річний план та як без помилок заповнити рядки річного плану у ЕСЗ
9049

Закупівля природного газу

Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
9829

Екологічні характеристики предмета закупівлі

У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
1020

Закупівля електроенергії на 2025 рік

Тримайте поради для закупівлі електроенергії: від визначення коду ДК до укладення договору на постачання електроенергії
11146

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді