Відтепер на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) можна переглянути відомості про спеціальне майнове право. Це дасть змогу кожному користувачу системи перевірити майбутні обʼєкти нерухомості та дізнатися всю необхідну інформацію про їх будівництво.
Як вносити зміни до проєктної документації на будівництво
Спеціальне майнове право — це різновид майнового права на об’єкти, які перебувають на етапі будівництва. Віднедавна реєстрація таких прав у Державному реєстрі речових прав (ДРРП) обов’язкова для всіх забудовників. Це дає змогу захистити вклади інвесторів у нове житло від ненадійних забудовників, а також уникнути можливих шахрайських схем.
Щоб зареєструвати спеціальне майнове право в ДРРП, забудовник має створити документи в ЄДЕССБ. Відтепер ці відомості доступні для перегляду. Це дасть змогу перевірити, чи має забудовник право виконувати будівельні роботи, а також переглянути проєктну документацію на будівництво, містобудівні умови та обмеження.
Інформацію про майбутні об’єкти нерухомості можна знайти в таких розділах порталу:
- Договір щодо організації та фінансування будівництва;
- Відомості про визначення гарантійної частки та розподіл прав;
- Заява про реєстрацію майнового права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП).
Зараз на порталі ЄДЕССБ доступно 11 зареєстрованих заяв від замовників будівництва. А користувачі системи вже розпочали створювати документи, необхідні для реєстрації спеціального майнового права на понад 60 об’єктів будівництва.
Джерело: офіційний сайт Мінцифри
Уповноважена особа здійснює свою діяльність, зокрема, відповідно до Положення про уповноважену особу. Скачайте актуальний зразок Положення про УО на 2025 рік, розроблений експертом
Нерідко новачки в закупівлях шукають зразок річного плану, адже за зразком працювати легше. Тож пояснимо, яку інформацію має містити річний план та як без помилок заповнити рядки річного плану у ЕСЗ
Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
Тримайте поради для закупівлі електроенергії: від визначення коду ДК до укладення договору на постачання електроенергії