НАЗК: публічний АРІ тепер доступний в Єдиному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення

НАЗК запустило в публічний доступ прикладний програмний інтерфейс (АРІ), який, зокрема, дозволяє автоматично та оперативно перевірити, чи вчиняла корупційні правопорушення особа, що бере участь у публічних закупівлях.

НАЗК запустило в публічний доступ прикладний програмний інтерфейс (АРІ), який дозволяє автоматично отримувати інформацію про те, чи перебуває фізична або юридична особа у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення (далі – Реєстр). Відтепер у користувачів є можливість автоматизованими засобами сформувати запит за різними критеріями пошуку.

Зокрема, автоматична перевірка осіб на доброчесність усуває будь-яку можливість підробки документів, а також дозволяє оперативно перевірити, чи вчиняла корупційні правопорушення особа, що бере участь у публічних закупівлях. Завдяки цим можливостям ресурсу можна швидко виявити осіб, які заплямували свою репутацію корупційними правопорушеннями, і усунути їх від участі в закупівлях. Адже Законом «Про публічні закупівлі» передбачено, що наявність таких даних є підставою для виключення з тендеру.

Відкриття прикладного програмного інтерфейсу (АРІ) підвищить ефективність використання Реєстру,  як одного з найважливіших інструментів запобігання корупції. НАЗК зазначає, у червні 2023 року НАЗК і державне підприємство «Прозорро» налагодили автоматизовану взаємодію між системою закупівель Prozorro та Реєстром. 

Додатково

НАЗК адмініструє Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення з лютого 2019 року. Це – ресурс, де міститься максимально повна інформація про фізичних та юридичних осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Джерело: офіційний сайт НАЗК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штрафи у сфері публічних закупівель

Помилки у публічних закупівлях можуть коштувати надто дорого. З’ясуймо: хто, на кого та в яких розмірах складає штрафи в публічних закупівлях за статею 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення
7179

Моніторинг публічних закупівель

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
5311

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
11162

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді