Фахівці БЕБ встановили, що службові особи енергогенеруючої компанії - розпорядника бюджетних коштів, планували здійснити ризикові закупівлі ремонтних послуг на загальну суму понад 60 млн грн
✅ Для вас цілу добу будуть відкриті статті, відеороз'яснення, зразки документів
Співробітники БЕБ встановили, що переможцем цих закупівель, було оголошено підприємство, яке притягувалось до відповідальності за порушення, передбачене п. 4 ч. 2 ст. 6 та п. 1 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», а саме вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів.
З метою упередження безпідставно виділених бюджетних коштів за згаданими фактами, аналітики БЕБ направили рекомендаційний лист на адресу державної компанії щодо перевірки доцільності укладення відповідного договору.
За результатами розгляду рекомендаційного листа БЕБ, службові особи енергогенеруючої компанії прийняли рішення про відхилення відповідних процедур та відмову у виділенні коштів за укладеним договором. Ймовірні втрати бюджету на загальну суму понад 60 млн грн упереджено.
За результатами проведення інформаційно-аналітичної діяльності по напрямку попередження та протидії розкраданню бюджетних коштів, аналітики Бюро економічної безпеки України, з початку 2023 року направили 94 рекомендаційних листи до державних установ та розпорядників бюджетних коштів. За результатами їх розгляду, переважно шляхом розірвання розпорядниками бюджетних коштів укладених договорів та припинення видаткових операцій, упереджено втрати бюджету в сумі 437,2 млн грн. Для порівняння у 2022 році ця сума становила 270,8 млн грн.
Джерело: офіційний сайт БЕБ
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
Після проведення моніторингу закупівель орган Держаудитслужби (далі — орган ДАС) склав висновок про порушення замовником законодавства, а він з цим не згоден? Тоді замовник має право оскаржити таке рішення. Як та у який строк це можна зробити? На що звернути увагу при підготовці доказової бази?
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2023 році? Аналіз вимог аудиторів допоможе не допускати порушень, коли складаєте тендерну документацію. А розуміння позиції аудиторів, які проводять моніторинг закупівель, знадобиться, коли виправлятимете помилки на етапі проведення моніторингу та захищатиметеся під час оскарження вимоги Державної аудиторської служби
Інколи буває так, що контрагент не виконує своїх зобов’язань за договором. Та замовник міг би цього уникнути, якби правильно підготував проект договору в тендерній документації. Тобто передбачив у ньому відповідальність сторін, якщо ті порушують умови договору. У такому разі у контрагента не виникнуло б і думки не виконати договір
Неприємних наслідків ревізій багато замовників могли б уникнути, якби керівники та посадові особи установ знали, як поводитися під час інспекційного заходу. Які види ревізій бувають, скільки вони тривають та на що звернути увагу замовникам, щоб вберегтися від шахраїв та недоброчесних перевіряльників?