ВРУ дозволила бізнесу працювати без токенів

13 лютого 2023 року на підпис Президенту України направили законопроєкти про звільнення бізнесу від обов’язкового використання токенів.
Обрати ▶

7 лютого 2023 року ВРУ було прийнято законопроєкти про звільнення бізнесу від обов’язкового використання токенів, зокрема:

  • проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг» (від 23.09.2021 № 6085);

  • проєкт Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг» (від 23.09.2021 № 6086).

За словами Данила Гетманцева, відповідні євроінтеграційні законопроєкти допоможуть удосконалити державне регулювання у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг під час подання документів до митних та податкових органів, та прийняття рішень посадовими особами таких органів на основі законодавства Європейського Союзу та досвіду держав-членів Європейського Союзу для спрощення доступу до електронних послуг.

На сьогодні в Україні реалізують експериментальний проєкт, щодо забезпечення можливості використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів (постанова КМУ від 03.03.2020 № 193). Це значно скоротить витрати користувачів електронних довірчих послуг на придбання носія особистого ключа.

Джерело: телеграм-канал Данила Гетманцева

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Навчання для учасників «Як взяти участь і перемогти в публічній закупівлі у Prozorro»

✔️Ґрунтовні лекції, що поєднують законодавчу базу та експертні висновки ✔️ Навчання у зручному онлайн-форматі ✔️ Відеопояснення від провідних експертів ✔️ Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого
224

Моніторинг закупівель 2024

Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель 2024, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
4214

Примірне положення про уповноважену особу з публічних закупівель

Мінеконміки рекомендує використовувати Примірне положення про уповноважену особу з публічних закупівель як основу для створення власного положення про уповноважену особу. Дізнайтеся, з чого складається Примірне положення та скачайте зразок такого положення
4010

Як діяти учаснику після його визначення переможцем відкритих торгів

Кожен учасник торгів змагається за перемогу. А що робити, коли довгоочікуваний тріумф уже став реальністю? Після оголошення переможця наступає новий, не менш відповідальний етап — підписання контракту. Важливо знати, у який термін можна укласти договір і коли необхідно надати забезпечення його виконання.
181

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді