14 лютого 2023 року європейське енргооб’єднання ENTSO-E ухвалило рішення про збільшення технічної можливості імпорту електроенергії в Україну до 700 МВт у будь-який час.
Як повідомляє НЕК «Укренерго» у Телеграмі, до цього максимально можливий імпорт електроенергії з Європи становив 700 МВт вночі та 600 МВт в інші години доби. Збільшити імпорт електроенергії вдалося завдяки синхронізації української та європейської енергосистем, яку Укренерго успішно здійснило 16 березня 2022 року в умовах війни.
«Це результат нашої спільної наполегливої роботи з європейськими колегами, які глибоко розуміють важливість імпорту для енергосистеми України і надають нам всебічну підтримку у цьому напрямі.
Ми будемо й надалі працювати над розширенням технічних можливостей для комерційного обміну між Україною та Європою. Наразі триває оцінка можливості подальшого збільшення лімітів комерційного обміну», - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, після перших масованих атак на енергетичну інфраструктуру, з 11 жовтня 2022 року Україна припинила експорт електроенергії у Європу.
Натомість сьогодні відбувається імпорт електроенергії, який при втраті генерації на електростанціях внаслідок російських масованих обстрілів енергосистеми дозволяє зменшити дефіцит потужності і відповідно зменшити обсяги обмежень.
Джерело: телеграм-канал Укренерго
Підсумовуємо законодавчі нововведення березня. Переконайтеся, що нічого не пропустили!
При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору