У 2022 році отримано доступ на іноземні ринки для 10 груп українських товарів у 6 країн світу

ДПСС та МЗС: За 8 місяців 2022 року, в умовах воєнного стану, отримано доступ на іноземні ринки для 10 груп українських товарів у 6 країн світу.

Держпродспоживслужба спільно з Міністерством закордонних справ України продовжують працювати в умовах воєнного стану над відкриттям нових ринків для українського експорту у світі. 

«Ми знаємо, що в часи війни українському бізнесу особливо непросто. Саме тому дипломати Міністерства закордонних справ спільно з командою Держпродспоживслужби наполегливо працюють над відкриттям нових іноземних ринків, щоб створювати нові можливості продажу товарів і послуг за кордон для українських компаній. У воєнний час експорт стає справжнім порятунком для бізнесу», – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. 

«Відкриття можливостей нашим експортерам виходити на зовнішні ринки не тільки забезпечує економічну стабільність для українських підприємств та збереження робочих місць, а також є запорукою визнання роботи нашої служби щодо гарантування безпечності української продукції в умовах війни», - зазначила заступник Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко.

За 8 місяців 2022 року отримано доступ на іноземні ринки для 10 груп українських товарів у 6 країн світу:

  • м’ясні напівфабрикати призначені для споживання людиною та м’ясні продукти у Чорногорію;
  • молоко та молочні продукти до Домініканської Республіки та Кенії;
  • корм для домашніх тварин у Сінгапур;
  • ентомофаги (комахи, які створюють біотичний бар'єр захисту для сільськогосподарських культур) у Польщу;
  • жувальні предмети для домашніх тварин, шкіри та шкури, декоративні прісноводні риби та живі кролі до Ізраїлю. 

Форми сертифікатів опубліковано на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби у розділі «Міжнародне співробітництво» ‒ «Ветеринарія та безпечність» ‒ «Сертифікати на експорт з України».

Наразі активно проводиться робота щодо відкриття ринків експорту різних видів м'яса птиці, яєць столових та яєчних продуктів, риби та рибних продуктів, меду та продуктів бджільництва та інших товарів. За кожним із таких рішень стоїть запит бізнесу та величезна робота багатьох спеціалістів, яка іноді може тривати кілька років.

Довідково

Міністерство закордонних справ України та Держпродспоживслужба спільно працюють над відкриттям нових ринків для українського експорту, надаючи підтримку виробникам та усуваючи технічні перешкоди в торгівлі, а також забезпечуючи державні гарантії щодо дотримання вимог країн-партнерів.

За 2021 рік Держпродспоживслужбою та МЗС відкрито та відновлено доступ для українських експортерів на ринки 21 країн світу. 

Джерело: офіційний сайт КМУ

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміна ціни в договорах про закупівлю продуктів харчування

Скористаєтеся порадами, які допоможуть запобігти проблемам під час закупівлі продуктів харчування. А також отримаєте детальний механізм зміни ціни договору — шість правил допоможуть уникнути неприємностей, які мали замовники в наведених прикладах
126

Погодження договорів з Мінцифрою у 2024 році

У 2024 році порядок погодження проєктів за Національною програмою інформатизації змінився. У статті розглянемо, що врахувати замовнику, щоб погодити проєкти з Мінцифри
14727

Закупівля комп’ютерної техніки у 2024 році

Якщо у 2024 запланували закупівлю комп’ютерної техніки, вам необхідно врахувати чимало важливих аспектів. Розкажемо, як правильно визначити потребу, встановити очікувану вартість та що вимагати від учасників
6050

Перелік робіт з поточного та капітального ремонту

Коли плануєте ремонт будівлі, буває важко визначитися належить предмет закупівлі до поточного чи капітального ремонту. Пропонуємо ознайомитися з переліком таких робіт, щоб обрати правильно код ДК
198

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді