Верховна Рада відправила на доопрацювання законопроєкт щодо скасування “коронавірусної процедури” закупівель.
Верховна Рада повернула комітету для перепідготовки законопроект № 3715 про внесення змін до розділу X “Прикінцеві і перехідні положення” Закону про публічні закупівлі.
Даний документ пропонував виключити можливості здійснення закупівель без використання Prozorro, шляхом ліквідації так званої «ковідної процедури», яка не передбачає конкурентні торги, а лише звітування за фактично придбаний товар, роботи чи послуги.
Як зазначено в пояснювальній записці до проєкту, прийняття проекту закону дозволить здійснювати закупівлю товарів, роботи чи послуги, що необхідні для боротьби з COVID – 19 через електрону систему закупівель, що зменшить корупційні ризики.
За матеріалами Dozorro
ТЕТЯНА РУДЕНКО,адвокат, координаторка з моніторингу медичних закупівель Transparency International Ukraine На скільки можна закуповувати? Що і як? Навіщо постійно перевіряти нормативно-правові акти? Як уникнути проблем із товарами, звільненими від оподаткування ПДВ? Які порушення можливі під час оприлюднення інформації? Як розрахувати потребу на 2021-й?
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
Протягом року у замовника може виникнути додаткова потреба у закупівлі. Дізнайтеся, як не помилитися із видом закупівлі та яку потребу вважати додатковою у 2025 році
Відкладальна обставина рятує замовника, коли ще невідоме джерело фінансування або коли виконання договору залежить від бюджету. У статті пояснимо – як застосувати відкладальну обставину у публічних закупівлях.
Тримайте алгоритм закупівлі за пунктом 13 Особливостей № 1178. Врахуєте підстави, за яких зможете укласти прямий договір та порядок оприлюднення інформації
Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом