“Ковідну” процедуру закупівель можуть скасувати: новий законопроєкт

Верховна Рада відправила на доопрацювання законопроєкт щодо скасування “коронавірусної процедури” закупівель.
Якими документами керуватися для закупівлі з COVID-19
“Ковідну” процедуру закупівель можуть скасувати: новий законопроєкт

Верховна Рада повернула комітету для перепідготовки законопроект № 3715 про внесення змін до розділу X “Прикінцеві і перехідні положення” Закону про публічні закупівлі.

Даний документ пропонував виключити можливості здійснення закупівель без використання Prozorro, шляхом ліквідації так званої «ковідної процедури», яка не передбачає конкурентні торги, а лише звітування за фактично придбаний товар, роботи чи послуги.

Як зазначено в пояснювальній записці до проєкту, прийняття проекту закону дозволить здійснювати закупівлю товарів, роботи чи послуги, що необхідні для боротьби з COVID – 19 через електрону систему закупівель, що зменшить корупційні ризики.

За матеріалами Dozorro

“Ковідну” процедуру закупівель можуть скасувати: новий законопроєкт
ТЕТЯНА РУДЕНКО,адвокат, координаторка з моніторингу медичних закупівель Transparency International Ukraine
На скільки можна закуповувати? Що і як? Навіщо постійно перевіряти нормативно-правові акти? Як уникнути проблем із товарами, звільненими від оподаткування ПДВ? Які порушення можливі під час оприлюднення інформації? Як розрахувати потребу на 2021-й?

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5075

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
1087

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10176

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8064

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді