Prozorro: реалізовано закупівлі за вартістю життєвого циклу

30 квітня замовники отримали можливість оголошувати закупівлі з урахуванням життєвого циклу на Prozorro. Новий функціонал уже втілений в ЕСЗ. 

Електронна си­стема закупівель — 2021: нові електронні поля та інструменти

Prozorro: реалізовано закупівлі за вартістю життєвого циклу

Ця розробка дозволить замовникам оцінювати пропозиції на торгах не лише за ціною товару, а й за вартістю його подальшої експлуатації. Наприклад, враховувати витрати на пальне та електроенергію, вартість гарантійного обслуговування тощо.

Новий інструмент буде корисним замовникам у випадку закупівель товарів, які передбачають значні витрати на їхню експлуатацію та обслуговування. Тож йдеться насамперед про дороговартісне обладнання, транспорт, двигуни, компресори, турбіни тощо.

Як відбуватимуться закупівлі за вартістю життєвого циклу? При оголошенні такого тендеру замовник буде вказувати категорію витрат та спосіб документального підтвердження інформації. Так українські виробники, які зможуть запропонувати більш вигідні умови обслуговування своєї продукції, зможуть отримати додаткову конкурентну перевагу.

Ціна товару з урахуванням вартості життєвого циклу товару буде вираховуватися за спеціальною формулою, розробленою Мінекономіки. Під час самого аукціону на Prozorro постачальники будуть змінювати лише ціну товару, а витрати по життєвому циклу будуть залишатися незмінними.

За матеріалами Prozorro

Prozorro: реалізовано закупівлі за вартістю життєвого циклу
ЯРОСЛАВА ДУБРОВА,консультант з публічних закупівель, Київ
Правила розміщення інформації про публічні закупівлі змінилися. Ми пояснили їх разом з аналізом законодавчих вимог. Тож наші поради допоможуть не тільки зрозуміти природу змін, а й діяти правильно

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
29846

Головне у травні для закупівельника 2024

В огляді — консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у травні. Цього місяця зверніть увагу на умови закупівлі додаткових робіт, вимоги, якими перевіряти учасника після оновлень в Особливостях, та зміни, які внесли до порядку реєстрації зобов’язань в органах Казначейства
1182

Прозоро майданчики: як обрати для публічної закупівлі

Знаєте, що для закупівель через Prozorro Market насамперед треба вибрати е-майданчик, але не знаєте як та який обрати? Визначились з е-майданчиком, але не розумієте, як з ним працювати? Досить сумніватися, дізнайтеся правила роботи на майданчиках Prozorro просто зараз.
2611

Prozorro аукціон: як проходить

Пояснимо, що відбувається на кожному етапі аукціону у Prozorro. А також про зміни до Постанови № 1178, які дозволяють проводити відкриті торги без аукціону – у статті
1729

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді