Інформатизація та диджатилізація — вимоги часу, які впливають на всі сфери нашого буття.
Сфера публічних закупівель — актуальна та складна, враховуючи неконкурентні процеси та корупційні чинники.
Нещодавно тільки з'явилася нова процедура, відбулися зміни у оскарженні, АНЦ виявляється автоматично, введено 24 години на усунення недоліків та інші зміни, а вже в грудні — нові вимоги до тендерної документації.
Часті зміни законодавця в сфері публічних закупівель — намагання відійти від конфлікту інтересів у публічних закупівлях. Та Замовникам публічних закупівель, в особі тендерного комітету, не завжди зрозумілі нові норми.
Отже, з 3 грудня 2020 року — новий формат внесення тендерної документації в публічних закупівлях. Ми підготували для вас алгоритм дій Замовника в нових умовах і підкажемо, як вносити дані в новому форматі ЕСЗ.
АЛГОРИТ ДЛЯ ЗАМОВНИКА ➤➤➤
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
У замовників є право вимагати підтвердження того, що пропоновані учасникам товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документаці. У консультації пояснимо, як встановити вимоги щодо екологічних характеристик предмета закупівлі.
Розглянемо: які вимоги встановити у тендерній документації у закупівлі енергосервісу; як врахувати показники енергоефективності у вимогах до учасника
Враховуючі часті зміни до закупівельного законодавства, зорієнтуватися у строках проведення відкритих торгів буває не легко. Замовник також має вчасно оприлюднити необхідну інформацію під час проведення відкритих торгів. Наша шпаргалка допоможе визначити строки відкритих торгів з Особливостями
Шукаєте зразок тендерної документації, що відповідає чинному закупівельному законодавству? Тримайте готові зразки від експертів системи «Експертус Держзакупівлі»
Після розкриття тендерних пропозицій замовник може виявити в них недоліки та помилки. Закон № 922 з урахуванням Особливостей дозволив учаснику їх виправляти, завдяки так званому «механізму-24», тобто відвів учаснику рівно 24 години на усунення невідповідностей. Що це за невідповідності? У які строки потрібно повідомити учасника про недоліки? Як діяти замовнику в разі невиправлення або несвоєчасного виправлення таких помилок? Відповіді на головні запитання — у статті