Отримайте акційну пропопозицію ✔️0 800 21 12 20✔️
Мінекономіки та Держпраці нагадали, що в день звільнення роботодавець зобов’язаний:
- видати працівникові копію наказу (розпорядження) про звільнення;
- провести з ним остаточний розрахунок у встановлені строки;
- внести на вимогу працівника належні записи про звільнення до трудової книжки, яку зберігає працівник (ст. 47 КЗпП).
В умовах військового стану законодавець встановив особливості звільнення працівників, утім, змін щодо розрахунку з працівниками під час звільнення не передбачив. На це звертає увагу Мінекономіки.
Дію трудового договору із працівником роботодавець може призупинити у зв’язку із військовою агресією проти України, що унеможливлює надання та виконання роботи. Однак у разі звільнення працівника обов’язок надавати і виконувати роботу припиняється. Тож коли працівник звільняється, усі суми, що йому належать, роботодавець має виплатити з урахуванням вимог, встановлених у статті 116 КЗпП.
Держпраці доходить висновку, що коли працівника звільняють у період призупинення дії трудового договору, роботодавець має виплатити йому всі належні кошти до дня призупинення дії трудового договору.
Джерело: лист Держпраці від 09.05.2022 № 1922/4/4.1-ЗВ-22а, лист Мінекономіки від 17.05.2022 № 4706-06/25215-07
Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахового видання "Держзакупівлі" на рік. Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо! |