«За можливості, варто керуватися профільним законом» — голова АМКУ
Отримайте акційну пропопозицію ✔️0 800 21 12 20✔️
Попри війну, орган оскарження працює у штатному режимі, засідання транслюються онлайн, а у сторін є можливість їх відвідувати. На цьому наголосила голова АМКУ Ольга Піщанська під час прямого ефіру #Together4Victory КШЕ.
Ольга Піщанська відповіла на запитання слухачів про позицію АМКУ щодо проведення під час війни закупівель за Законом України «Про публічні закупівлі», а не за Постановою №169.
«Можна сказати, що істина десь посередині. На думку Комітету, вирішуючи питання: проводити закупівлі відповідно до положень Закону «Про публічні закупівлі» чи Постанови КМУ № 169, – слід враховувати ситуацію в Україні та окремому її регіоні, й лише за відсутності реальної можливості дотриматися положень Закону України «Про публічні закупівлі», проводити їх на підставі Постанови № 169. В усіх інших випадках – варто все-таки застосовувати положення Закону», — зазначає голова АМКУ.
Джерело: офіційний сайт АМКУ
Що врахувати державним замовникам під час закупівель в умовах воєнного часу. Найважливіше для зручності зібрали в одному матеріалі, який постійно оновлюємо і доповнюємо. Тримайтеся і за можливості працюйте — ви потрібні Україні!
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте ⭐️0 800 21 12 20⭐️(дзвінки безплатні).
Будьмо на зв’язку щодня!
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2024 році, які строки проведення моніторингу закупівлі — у консультації
Після проведення моніторингу закупівель орган Держаудитслужби (далі — орган ДАС) склав висновок про порушення замовником законодавства, а він з цим не згоден? Тоді замовник має право оскаржити таке рішення. Як та у який строк це можна зробити? На що звернути увагу при підготовці доказової бази?
Хто і за яких підстав проводить моніторинг публічних закупівель у 2023 році? Аналіз вимог аудиторів допоможе не допускати порушень, коли складаєте тендерну документацію. А розуміння позиції аудиторів, які проводять моніторинг закупівель, знадобиться, коли виправлятимете помилки на етапі проведення моніторингу та захищатиметеся під час оскарження вимоги Державної аудиторської служби
Інколи буває так, що контрагент не виконує своїх зобов’язань за договором. Та замовник міг би цього уникнути, якби правильно підготував проект договору в тендерній документації. Тобто передбачив у ньому відповідальність сторін, якщо ті порушують умови договору. У такому разі у контрагента не виникнуло б і думки не виконати договір
Неприємних наслідків ревізій багато замовників могли б уникнути, якби керівники та посадові особи установ знали, як поводитися під час інспекційного заходу. Які види ревізій бувають, скільки вони тривають та на що звернути увагу замовникам, щоб вберегтися від шахраїв та недоброчесних перевіряльників?