Як оформлюють відсутність волонтера на роботі
Кодекс законів про працю України (КЗпП) не містить жодної норми щодо трудових відносин між роботодавцем і волонтером. На волонтерів не поширюються гарантії статті 119 КЗпП, згідно з якими зберігаються робоче місце та середній заробіток.
У разі відсутності на роботі працівника-волонтера роботодавець має право табелювати його неявку з нез’ясованих причин «НЗ» або з інших причин «І» і, відповідно, не виплачувати заробітну плату. У найгіршому випадку — звільнити за прогул.
Проте на час воєнного часу суд може визнати таку відсутність поважною причиною як здійснення громадського обов’язку для збереження життя і здоров’я громадян, які потребують допомоги.
Якщо працівник повністю зайнятий волонтерством і не встигає виконувати свої посадові обов’язки, він може оформити:
- щорічну основну або додаткову відпустку (ст. 74 КЗпП), за бажанням працівника, з обмеженнями відповідно до статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX;відпустку без збереження заробітної плати (ст. 25, 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР) — за бажанням працівника, через карантин або воєнний стан.
Любі читачі, команда Експертус Держзакупівлі продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку. Нагадуємо, що передплатникам
друкованної версії «Держзакупівлі»усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.
У разі, якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити
наш електронний журнал «Держзакупівлі» зі знижкою 50%.