Закупівлі шкільного харчування: 3 головних аспекти

Державні уповноважені Антимонопольного комітету провели вебінар «Шкільне харчування: як уникати оскарження закупівель». Вони зосередили увагу на трьох основних аспектах.

Предмет закупівлі товарів, робіт, послуг: як визначати

Закупівлі шкільного харчування: 3 головних аспекти

Зокрема:

1) Процесуальний аспект. Так, з вступом в дію нової редакції Закону про публічні закупівлі Замовники та учасники процедури закупівлі протягом трьох робочих днів з дня отримання запиту повинні надіслати в електронному вигляді органу оскарження відповідні інформацію, документи та матеріали щодо проведення процедур закупівель. Тобто, вся інформація, якою сторони обгрунтовують свою позицію має бути подана до органу оскарження заздалегідь через систему Prozorro.

2) Якісна тендерна документація є однією з передумов успішного проведення тендеру. З одного боку, Документація не повинна містити дискримінаційних умов та надмірних вимог, одночасно замовник повинен встановити такі вимоги, які дозволять обрати добросовісного постачальника якісних послуг, за оптимальною вартістю.

Державні уповноважені АМКУ наголосили, що будь-які умови для участі у тендерних процедурах повинні бути обмежені тими, які є суттєвими для гарантування можливості фірми виконати умови контракту, щодо якого проводиться тендер.

3) Розгляд пропозицій та типових помилок, які допускають замовники у цьому процесі з конкретними прикладами порушень. Так, однією з найбільш поширених помилок замовників на цьому етапі є відхилення пропозицій одних учасників через невідповідність вимогам документації і одночасний акцепт пропозицій інших учасників, незважаючи на наявні в пропозиціях недоліки.

За матеріалами АМКУ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
104

Методрекомендації щодо закупівель електроенергії: що передбачило Мінекономіки та в чому ризики замовників

Проведемо огляд Методрекомендацій Мінекономіки щодо закупівель електроенергії. Розберемо пропозиції щодо визначення очікуваної вартості, нюанси та ризики тендерної документації, технічних специфікацій, формульного ціноутворення, проєкту договору та умов щодо зміни ціни
193

Національна програма інформатизації 2024

З 8 лютого 2024 року діє новий порядок погодження проєктів за Національною програмою інформатизації. У статті розглянемо, що врахувати замовнику, щоб погодити проєкти з Мінцифри
8395

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді