Що врахувати, коли закуповуєте електроенергію під час війни в Україні

Що врахувати, коли закуповуєте електроенергію під час війни в Україні

Для того щоб в умовах воєнного стану врегулювати ситуацію на ринку електроенергії, Міненергетики видало наказ «Щодо проведення розрахунків на ринку електричної енергії» від 04.03.2022 № 104.

Документ встановлює, що тимчасово на період дії воєнного стану в Україні та впродовж 30 днів після завершення воєнного стану споживачів електроенергії переводять на постачання до електропостачальника, на якого покладені спеціальні обов’язки постачальника універсальних послуг. Ідеться про тих споживачів електроенергії, які станом на 01.03.2022 не перебували на постачанні постачальником «останньої надії» та яким припиняє постачати електроенергію поточний постачальник.

Що врахувати, коли закуповуєте електроенергію під час війни в Україні

БЕЗПЛАТНИЙ ДОСТУП ДО ЖУРНАЛУ "ДЕРЖЗАКУПІВЛІ"

Електропостачальник, на якого покладені спеціальні обов’язки постачальника універсальних послуг, постачатиме електроенергію таким споживачам:

  • з дня, наступного за днем, коли припинив постачання попередній постачальник;
  • за ціною, встановленою на рівні ціни універсальної послуги для малих не побутових споживачів (незалежно від величини договірної потужності їх електроустановок).

    На постачальника універсальних послуг споживача переводитиме оператор системи розподілу він змінюватиме записи в реєстрах точок комерційного обліку постачальників.

    Зважте, що ці норми не поширюються на споживачів електроенергії, яким станом на 01.03.2022 електроенергію постачав постачальник «останньої надії».

    Джерело: наказ Міненергетики «Щодо проведення розрахунків на ринку електричної енергії» від 04.03.2022 № 104

    Статичний блок для новин

    Статті за темою

    Усі статті за темою

    Предмет закупівлі: порядок визначення

    Щоб успішно провести закупівлю, замовнику насамперед потрібно точно визначити предмет закупівлі. Адже від цього залежить і вибір виду закупівлі, і якість закупленого, і уникнення поділу предмета закупівлі, а відповідно — і проблем. Що має знати закупівельник про порядок визначення предмета закупівлі? Як правильно визначити предмет закупівлі, щоб не наразитися на покарання, роз’яснює експерт
    27256

    Ремонт автомобіля: визначаємо код ДК

    На балансі багатьох замовників для виконання обов’язків є автомобіль – основний засіб, що час від часу потребує технічного обслуговування та ремонту. Часом замовникам важко визначити, за яким кодом ДК потрібно оголосити закупівлю. Розглянемо види поточного ремонту автомобіля та як визначати код ДК для них. Ця стаття стане у нагоді всім замовникам, що утримують автомобілі
    9656

    Закупівля вогнегасників та їх технічного обслуговування: обираємо код ДК

    Щоб дотриматись вимог протипожежної безпеки, замовникам доводиться, зокрема закуповувати первинні засоби пожежогасіння. У консультації з’ясуємо, як обрати відповідний код ДК для закупівлі вогнегасників та їх технічного обслуговування
    2790

    Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану 2024

    Закупівлі для потреб оборони відіграють ключову роль у забезпеченні національної безпеки та суверенітету країни. Крім цього оборонні закупівлі відрізняються від «класичних» публічних закупівель. Розберімося у законодавчому регулюванні оборонних закупівель в умовах воєнного стану
    1760

    Як запланувати та провести закупівлю ремонту доріг

    Замовникам складно знайти інформацію про закупівлю поточного ремонту доріг. Тому ми зібрали ключові аспекти в одній статті. Що буде предметом закупівлі? Якими законодавчими актами керуватися, коли закуповуєте поточний ремонт доріг? На що звернути увагу, щоб не допустити помилки під час закупівлі ремонту доріг?
    11766

    Гарячі запитання

    Усі питання і відповіді