Що врахувати, коли закуповуєте електроенергію під час війни в Україні

Що врахувати, коли закуповуєте електроенергію під час війни в Україні

Для того щоб в умовах воєнного стану врегулювати ситуацію на ринку електроенергії, Міненергетики видало наказ «Щодо проведення розрахунків на ринку електричної енергії» від 04.03.2022 № 104.

Документ встановлює, що тимчасово на період дії воєнного стану в Україні та впродовж 30 днів після завершення воєнного стану споживачів електроенергії переводять на постачання до електропостачальника, на якого покладені спеціальні обов’язки постачальника універсальних послуг. Ідеться про тих споживачів електроенергії, які станом на 01.03.2022 не перебували на постачанні постачальником «останньої надії» та яким припиняє постачати електроенергію поточний постачальник.

Що врахувати, коли закуповуєте електроенергію під час війни в Україні

БЕЗПЛАТНИЙ ДОСТУП ДО ЖУРНАЛУ "ДЕРЖЗАКУПІВЛІ"

Електропостачальник, на якого покладені спеціальні обов’язки постачальника універсальних послуг, постачатиме електроенергію таким споживачам:

 • з дня, наступного за днем, коли припинив постачання попередній постачальник;
 • за ціною, встановленою на рівні ціни універсальної послуги для малих не побутових споживачів (незалежно від величини договірної потужності їх електроустановок).

  На постачальника універсальних послуг споживача переводитиме оператор системи розподілу він змінюватиме записи в реєстрах точок комерційного обліку постачальників.

  Зважте, що ці норми не поширюються на споживачів електроенергії, яким станом на 01.03.2022 електроенергію постачав постачальник «останньої надії».

  Джерело: наказ Міненергетики «Щодо проведення розрахунків на ринку електричної енергії» від 04.03.2022 № 104

  Статичний блок для новин

  Статті за темою

  Усі статті за темою

  Службова записка на закупівлю

  У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
  3974

  Код ДК Будівельні матеріали: як обрати

  На перший погляд здається, ніби кожен знає, що таке будівельні матеріали. Насправді ж під час будівництва використовують так багато матеріалів, що навіть досвідченому закупівельнику легко заплутатися в кодах Єдиного закупівельного словника. Щоб вам було простіше шукати необхідне, пояснимо, як згруповані будівельні матеріали в ДК 021:2015
  8878

  Як визначити предмет закупівлі для лікарських засобів

  Якщо ви проводите закупівлі ліків, маєте обов’язково врахувати, що предмет закупівлі лікарських засобів визначається не за четвертою цифрою й не так, як для медичних виробів. Як правильно діяти, щоб не порушити вимог законодавства — у статті
  6628

  Класифікатор медичних виробів НК 024:2023

  Інформацію про предмет закупівлі медвиробу в електронній системі зазначають за його кодом та назвою відповідно до національного класифікатора НК 024:2023 «Класифікатор медичних виробів». Тож скачайте класифікатор, щоб завжди мати його під рукою
  6231

  Лоти у відкритих торгах з Особливостями

  Поділ предмета закупівлі на лоти може забезпечити більшу конкуренцію серед учасників тендеру. Наприклад, якщо оголосити закупівлю на великий обсяг товару без поділу на частини, не всі потенційні учасники зможуть дотримати технічних вимог до такого предмета закупівлі. Що таке лоти – пояснимо у статті
  4190

  Гарячі запитання

  Усі питання і відповіді