ВРУ ухвалила Закон України «Про внесення змін до розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі» (проєкт № 6273).
Робота УО☝️ Як організувати, щоб не нашкодити закупівлям
Готуємось до закупівель 2022:
Передусім зміни, які запроваджує цей Закон, розширюють випадки, коли замовник може змінювати істотні умови договору про закупівлю після його підписання.
Так, новий пункт 9 частини 5 статті 41 Закону № 922 передбачає, що істотні умови договору про закупівлю можна змінювати після його підписання, якщо після укладення договору про закупівлю робіт, строк виконання яких перевищує три роки, у замовника виникла необхідність перегляду та перезатвердження проєктної документації на такі роботи.
За результатами перезатвердження проектної документації на такі роботи вартість договору про закупівлю робіт може бути збільшена (на суму, що не перевищує загалом 50% початкової вартості такого договору про закупівлю) або зменшена.
Також нововведення передбачають особливі правила для окремих закупівель, які діятимуть до 1 жовтня 2022 року.
НОВІ ПРАВИЛА
В обох випадках замовник зазначає в ЕСЗ умову, визначену абзацом 4 пункту 2 частини 2 статті 40 Закону № 922. Для такої закупівлі не потрібно документально підтверджувати умови застосування. Договір про закупівлю за результатами такої закупівлі сторони укладають у строк не раніше ніж через 5дн. з дня оприлюднення в ЕСЗ повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.
Джерело: офіційний сайт ВРУ
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.
Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
Завершальним етапом розробки ПКД є експертиза. Дізнайтеся, в яких випадках вона обов’язкова, а в яких – ні
Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
Порушення умов приватизації може призвести до судових позовів і анулювання результатів торгів. Судова практика свідчить, що навіть незначні порушення процедур стають підставою для скасування угод. У статті розглянемо особливості приватизації державного та комунального майна, зокрема в умовах воєнного стану