Замовники зможуть продовжувати дію договору про закупівлю робіт

ВРУ ухвалила Закон України «Про внесення змін до розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо особливостей застосування переговорної процедури закупівлі» (проєкт № 6273).

Робота УО☝️ Як організувати, щоб не нашкодити закупівлям

Замовники зможуть продовжувати дію договору про закупівлю робіт

Передусім зміни, які запроваджує цей Закон, розширюють випадки, коли замовник може змінювати істотні умови договору про закупівлю після його підписання.

Так, новий пункт 9 частини 5 статті 41 Закону № 922 передбачає, що істотні умови договору про закупівлю можна змінювати після його підписання, якщо після укладення договору про закупівлю робіт, строк виконання яких перевищує три роки, у замовника виникла необхідність перегляду та перезатвердження проєктної документації на такі роботи.

За результатами перезатвердження проектної документації на такі роботи вартість договору про закупівлю робіт може бути збільшена (на суму, що не перевищує загалом 50% початкової вартості такого договору про закупівлю) або зменшена.

Також нововведення передбачають особливі правила для окремих закупівель, які діятимуть до 1 жовтня 2022 року.

НОВІ ПРАВИЛА

В обох випадках замовник зазначає в ЕСЗ умову, визначену абзацом 4 пункту 2 частини 2 статті 40 Закону № 922. Для такої закупівлі не потрібно документально підтверджувати умови застосування. Договір про закупівлю за результатами такої закупівлі сторони укладають у строк не раніше ніж через 5дн. з дня оприлюднення в ЕСЗ повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Джерело: офіційний сайт ВРУУВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на розсилку від порталу «Держзакупівлі» та читайте важливі новини першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
93

Методрекомендації щодо закупівель електроенергії: що передбачило Мінекономіки та в чому ризики замовників

Проведемо огляд Методрекомендацій Мінекономіки щодо закупівель електроенергії. Розберемо пропозиції щодо визначення очікуваної вартості, нюанси та ризики тендерної документації, технічних специфікацій, формульного ціноутворення, проєкту договору та умов щодо зміни ціни
162

Національна програма інформатизації 2024

З 8 лютого 2024 року діє новий порядок погодження проєктів за Національною програмою інформатизації. У статті розглянемо, що врахувати замовнику, щоб погодити проєкти з Мінцифри
8240

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді