Проведемо огляд Методрекомендацій Мінекономіки щодо закупівель електроенергії. Розберемо пропозиції щодо визначення очікуваної вартості, нюанси та ризики тендерної документації, технічних специфікацій, формульного ціноутворення, проєкту договору та умов щодо зміни ціни
Замовникам часто доводиться укладати додаткові угоди про зміни до договорів про закупівлю електроенергії. Зміни стосуються здебільшого підвищення ціни. Щоб захистити свої інтереси, діяти в межах закону та не боятися погроз постачальника, скористайтеся експертними порадами.
Із постачальниками-монополістами замовники зазвичай укладають договір приєднання. Як його укладати і чи можна змінювати.
Заключать дополнительные соглашения, если изменилась цена на рынке электроэнергии следует с соблюдением определенных правил. Иначе есть риск попасться на крючок нечестного поставщика, который забросает вас допкамы и справками об изменении цены на рынке. Что учесть при заключении дополнительных соглашений на поставку электроэнергии, разъясняет експерт .
Укладати додаткові угоди, якщо змінилася ціна на ринку електроенергії слід з дотриманням певних правил. Інакше є ризик пійматися на гачок недоброчесного постачальника, який закидає вас допками та довідками про зміну ціни на ринку. Що врахувати при укладанні додаткових угод на постачання електроенергії, роз’яснює експерт.
У замовника можуть виникнути складнощі та причини обрати іншого постачальника, навіть коли вже опублікував повідомлення про намір укласти договір. Які саме, коли та як їх вирішити — попрактикуємо на життєвих ситуаціях.
Виявили підставу для відхилення пропозиції учасника за статтею 17 Закону, але не впевнені в правомірності свого рішення? Щоб не наразитися на додатковий клопіт, перевірте своє рішення за експертними підказками до трьох ситуацій.
Участь у закупівлі нерезидентів є однією із нестандартних ситуацій для замовника. Яку інформацію вимагати та як перевіряти таких учасників — розбираємо
Установление требования о наличии документально подтвержденного опыта выполнения аналогичного договора – чудесный инструмент для привлечения опытного поставщика. Но любым инструментом необходимо правильно пользоваться. Что должен знать заказчик об аналогичности договоров для того, чтобы провести успешную закупку, а не отбиваться от обжалований?
Встановлення вимоги щодо наявності документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного – чудовий інструмент, щоб отримати досвідченого постачальника. Але будь-яким інструментом необхідно користуватись правильно. Що має знати замовник про аналогічність договорів, щоб провести успішну закупівлю, а не відбиватись від оскаржень.
Законодавець передбачив, що тендерну документацію (ТД) замовник оприлюднює в ЕСЗ разом з оголошенням про проведення відкритих торгів — заповнює поля в електронній системі. Розробники Prozorro подбали про таку можливість для замовника, зокрема, реалізували в ЕСЗ вимоги статті 17 Закону № 922. Однак технічно нині законодавча вимога втілена лише частково. Як діяти замовникам у перехідний період? Як перевірити в електронних полях, що немає підстав відхиляти учасника за статтею 17? Рішення — у статті.
Перед замовниками часто постає дилема: чи потрібно вимагати сертифікат відповідності. Тож у статті акцентуємо на особливостях оцінки відповідності та покажемо на прикладах, як правильно вимагати сертифікати відповідності