Голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив, що для відновлення роботи енергосистеми оператор системи передачі електричної енергії НЕК «Укренерго» використовує резервне обладнання, закуповує нове та отримує обладнання від західних партнерів в якості допомоги.
Ситуація з енергопостачанням після вчорашніх ракетних обстрілів складна по всій країні, зокрема, є проблема як з енергомережами, так і з генерацією електричної енергії, — наголосив Голова Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус у ефірі телемарафону «Єдині новини». За його словами, для відновлення роботи енергосистеми оператор системи передачі електричної енергії НЕК «Укренерго» використовує резервне обладнання, закуповує нове та отримує обладнання від західних партнерів в якості допомоги.
«Ми працюємо над закупівлею обладнання, яке потрібно сьогодні, і над замовленнями обладнання, яке будемо використовувати в майбутньому. Є європейські країни, які мають на своїх складах залишки необхідного нам обладнання, воно вже доставляється в Україну», — повідомив Андрій Герус.
Голова Комітету з питань енергетики та ЖКП також зауважив, що імпортована електрична енергія з країн ЄС, через пошкодження мереж, не може дійти до кінцевого споживача в усі регіони країни.
«Імпорт може допомагати в певних обсягах, але зараз можливості імпорту не співмірні з тими проблемами, які виникли після ракетних обстрілів енергосистеми 23 листопада», — сказав політик.
За словами Андрія Геруса, станом на зараз іде робота над відновленням енергомереж і відновленням потужності електростанцій.
Джерело: офіційний сайт ВРУ
Підсумовуємо законодавчі нововведення березня. Переконайтеся, що нічого не пропустили!
При проведенні тендера замовник повинен визначити вид ціни ще в проекті договору. При цьому він може зазначити, що тверда чи динамічна ціна, вирішиться при переговорах з учасником, якого буде обрано переможцем, на стадії підписання договору
Програмне забезпечення це товар чи послуга питання одвічне, адже різні нормативні документи трактують по різному. Що врахувати для закупівлі програмного забезпечення — роз'яснюємо у статті
Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору