ВРУ звернулась до ЄС з проханням продовжити пільговий режим

Верховна Рада України звернулась до Європейського Союзу з проханням скасувати мита та квоти на український експорт до завершення переговорів про членство України в ЄС.

Народні депутати України на засіданні 6 жовтня 2022 року схвалили постанову Верховної Ради України «Про Звернення Верховної Ради України до Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу щодо поглиблення економічної співпраці та продовження дії тимчасових заходів з лібералізації торгівлі» (реєстр. №8075), щодо продовження пільгового режиму для українських товарів, а саме - продовження дії Регламенту №2022/870. Про це повідомила народний депутат України, заступниця Голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

«Згідно з Регламентом №870 Європейський Союз у цьому році призупинив для українських товарів усі антидемпінгові мита, усі тарифні квоти, мита для промислової продукції та застосування системи мінімальних вхідних цін для фруктів та овочів. Цей пільговий режим буде застосовуватись до 5 червня 2023 року», - розповіла народна депутатка.

За словами Роксолани Підласи, пільговий режим має позитивний ефект на обсяги торгівлі  українськими товарами в Європейському Союзі. Експорт до ЄС за 3 квартали перевищив довоєнний рівень на 6,3% (або на 1,2 млрд доларів). Найбільше в грошовому вимірі зріс експорт кукурудзи, соняшникової олії, насіння соняшнику, пшениці та електроенергії.

«Загалом в умовах, коли прогнозне падіння ВВП України за підсумками року складатиме від 30% до 35%, ми маємо застосовувати усі можливі інструменти для підтримки українських виробників. Наше спільне завдання - переконати європейців дослухатись до пропозиції про продовження пільгового режиму», - наголосила заступниця голови Комітету.

Джерело: офіційний сайт ВРУ

 

 

Статті за темою

Усі статті за темою

Закупівля електроенергії через запит ціни пропозиції

Закупівля електроенергії через Прозорро Маркет для багатьох замовників є швидким вирішенням забезпечення потреби. Умови закупівлі спрощуються і все більше замовників схиляється до думки, що це оптимальний вихід для багатьох закупівель, які необхідні у найкоротший строк. Як закуповувати електроенергію через Прозорро Маркет — роз’яснює експерт
8374

Підтвердні документи для заключення договору з Нафтогаз Трейдингом

Що потрібно зробити, щоб завершити договірні зобов’язання та закрити договір в органі Казначейства? Що врахувати, щоб укласти новий договір про закупівлю природного газу на період з 01.05.2025 по 31.10.2025? Розбираємо
3352

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді