Україна та Канада посилюють співпрацю в аграрній сфері

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів зустріч з Міністром міжнародного розвитку Канади та Міністром, відповідальним за Тихоокеанське Агентство економічного розвитку Канади Харджитом Саджаном, результатом якої стало посилення співпраці України та Канади у аграрному секторі.

Під час перемовин сторони обговорили стан, проблеми, найактуальніші напрями співпраці та можливості підтримки з боку Канади аграрного сектору України.

Предметом обговорень були питання зберігання та експорту зерна, постачання альтернативних джерел енергії і забезпечення країни добривами.

«Перш за все, хочу подякувати уряду Канади за підтримку України, зокрема, у вирішенні проблеми дефіциту зерносховищ. Саме Канада однією з перших надала фінансову допомогу на придбання засобів для тимчасового зберігання врожаю», - зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України.

Він наголосив, що питання зерносховищ стали актуальними після вторгнення агресора в Україну та блокування експорту української продукції. Попри часткове розблокування продажу та перевезень, перспектива роботи зернового коридору залишається невизначеною, тож питання сховищ не втрачає актуальності, оскільки забезпечує належне зберігання врожаю - життєво важливої продукції.

Також Микола Сольський розповів про проблеми, з якими довелося зіткнутися аграріям. Несприятливі погодні умови та наслідки воєнного вторгнення, що призвели до недоотримання прибутку за цьогорічну вироблену продукцію, поставили під загрозу фінансову спроможність аграріїв засіювати поля озимою пшеницею чи ячменем. За словами міністра, постачання будь якої іншої зернової культури, яку можна сіяти весною - стане необхідною підтримкою для фермерів.

Міністр агрополітики та продовольства України підкреслив необхідність у постачанні додаткових джерел енергії для фермерів та сільськогосподарських виробників.

«Систематичні та ціленаправлені обстріли об’єктів інфраструктури направлені на позбавлення України енергетичного ресурсу, не дозволяють забезпечити безперебійність процесів та зберегти існуючі потужності роботи агросектору. Без належного електропостачання постраждають фермери, сільськогосподарські виробники та фактично весь ланцюжок аграрного комплексу. Забезпечення дизельними генераторами стане реальним виходом із спричиненого ворогом енергетичного колапсу»,- підкреслив Микола Сольський під час зустрічі.

Крім того, сторони обговорили можливість забезпечення України різними видами добрив. Зокрема, щодо постачання азоту, фосфору та калію.

«Для нас важливо розуміти потреби аграрного сектору України та, за можливості, надати все необхідне для його підтримки»,- підкреслив Харджит Саджан.

Під час зустрічі, сторони також окреслили подальші конкретні кроки, які дозволять Україні отримати необхідну допомогу та домовилися спільно працювати над низкою обговорених тем. Обидва лідери налаштовані на подальшу тісну взаємодію у вирішенні двосторонніх агрополітичних питань.

«Ми вкотре отримали потужні сигнали підтримки України Канадою. Співпраця посилюється», - резюмував Микола Сольський.

Джерело: офіційний сайт Мінагрополітики

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Закупівля природного газу

Щоб отримати газ вчасно та безперебійно, скористайтеся порадами експерта для закупівлі газу на наступний рік. Пам’ятайте, що закупівля газу є конкурентною, а його ціна нестабільною, а це ускладнює проведення закупівлі
9797

Закупівля електроенергії на 2025 рік

Тримайте поради для закупівлі електроенергії: від визначення коду ДК до укладення договору на постачання електроенергії
10931

Закуповуємо розподіл електроенергії

Щороку замовники стикаються із закупівлею послуг розподілу електроенергії. У статті — поради для укладення договору та код ДК для розподілу електричної енергії
1412

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді