ФАХІВЕЦЬ З ПУБЛІЧНИХ ЗАКУПІВЕЛЬ — 2022
Йдеться про впровадження в практику закупівель вимог підпункту 1 пункту 61 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 922, що передбачають з 2022 року особливості закупівель, якщо вартість предмета закупівлі для окремих товарів становить від 200 тис. грн. Такий особливий порядок закупівель у 2022 році передбачений для товарів, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує 10%.
Щоб забезпечити практичне втілення законодавчих вимог щодо локалізації закупівель, КМУ затвердив:
- Порядок, що встановлює механізм підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, що є предметом закупівлі і визначені підпунктом 2 пункту 61 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону та додатковим переліком товарів, що затверджується КМУ відповідно до підпункту 3 пункту 61 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.
- Порядок, що визначає процедуру проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва.
Алгоритм підтвердження частки вітчизняних складових у продукції такий:
- виробник розраховує собівартість товару – окремо імпортних та українських компонентів, та визначає частку локалізації за встановленою формулою. До участі у публічних закупівлях допускаються товари, в яких не менше 10% внутрішньої складової вироблено на території України;
- результати розрахунків подають до Мінекономіки разом із заявкою щодо включення продукції до переліку товарів, які відповідають ступеню локалізації;
- Мінекономіки в автоматичному режимі перевіряє арифметичну коректність наданих калькуляцій та вносить товар до реєстру;
- виробник надалі отримує можливість брати участь у публічних закупівлях;
- постачальник продукції після перемоги на аукціоні зобов’язаний надати замовнику розрахунки щодо рівня локалізації на поставлений товар чи партію товару, щоб виключити можливі маніпулювання даними.
Серед видів продукції, на які поширюються згадані вимоги – автомобілі швидкої допомоги, пожежні авто, електробуси, окремі деталі, такі як двигуни, турбіни, насоси та компресори тощо.
Вимоги не поширюються на продукцію з країн, з якими Україна підписала Угоди про вільну торгівлю, а також на товари учасників Угоди про державні закупівлі. Це, зокрема, країни ЄС, Японія, США, Південна Корея, Сінгапур, Гонконг, Канада.
Повний перелік країн та порогові значення публікуються на офіційному сайті Мінекономіки.
Своєю чергою, Мінекономіки проводитиме моніторинг дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва раз на півроку.
Джерело: постанова КМУ від 02.08.2022 № 861 «Про затвердження порядків підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів та проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва».
Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Обговоріть передплату з вашим менеджером: |