Уповноважена особа працює у двох замовників: який КЕП використовувати в електронній системі

871
Автор
консультант із питань публічних закупівель, Київ

Запитання

Уповноважена особа працює в сільській раді та в гуманітарному відділі. Чи потрібно використовувати виключно кваліфіковані сертифікати відкритих ключів підписувачів – представників державної установи та захищені носії особистих ключів для двох установ (тобто два ключі). Чи достатньо один кваліфікований сертифікат відкритого ключа підписувача–представників державної установи або особистий кваліфікований сертифікат відкритого ключа, в якому не зазначається ідентифікаційні дані відповідних державних установ?

Відповідь

Працівника як уповноважену особу замовника слід визначати саме як представника цієї юридичної особи. Пояснимо докладніше.

Відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником одним з таких способів:

 1. шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством; 
 2. шляхом введення до штатного розпису окремої (окремих) посади (посад), на яку буде покладено обов’язки виконання функцій уповноваженої особи (уповноважених осіб);
 3. шляхом укладення трудового договору (контракту) згідно із законодавством (ч. 1 ст. 11 Закону № 922).

Отже, уповноваженою особою може бути саме працівник організації-замовника.

Одними з функції уповноваженої особи відповідно до частини 10 статті 11 Закону № 922 є, зокрема: 

 • оприлюднення в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у випадку здійснення закупівель відповідно до частини 7 статті 3 Закону (п. 3-1); 
 • оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог Закону (п. 6).

Розміщення інформації в електронній системі закупівель здійснюється замовником шляхом: 

 • заповнення електронних полів, визначених адміністратором і реалізованих в електронній системі закупівель; 
 • завантаження відповідних документів через автоматизоване робоче місце замовника.

Після внесення інформації в електронні поля, на неї накладається кваліфікований електронний підпис посадової особи (п. 3 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі затверджений наказом Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082; далі – Порядок № 1082).

Терміни в Порядку № 1082, за винятком тих, які наведені у пункті 2 Порядку, вживаються у значеннях, визначених у Законі № 922, у законах України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV, «Про електронні довірчі послуги» від 05.102017 № 2155-VIII (далі – Закон № 2155) та «Про інформацію» 02.10.1992 № 2657-XII.

Зокрема, електронна ідентифікація – процедура використання ідентифікаційних даних особи в електронній формі, які однозначно визначають фізичну, юридичну особу або представника юридичної особи (п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону № 2155).

Отже, працівник організації-замовника, який виконує функції уповноваженої особи, діє в інтересах конкретної юридичної особи. Тобто він є представником такої юридичної особи. І в результаті електронної ідентифікації такий працівник, виконуючи функції уповноваженої особи, повинен визначатися саме як представник юридичної особи – замовника.

З огляду на норми Порядку № 1082, уповноважена особа повинна мати кваліфікований електронний підпис. 

Активуйте демодоступ до системи «Експертус Держзакупівлі» вже зараз!
Для вас цілу добу будуть відкриті всі матеріали Системи 🔥

❓Вимоги до професійних якостей уповноважених осіб: до чого готуватися в 2024 році

Семінар «Закриваємо рік та готуємося до нових закупівель»

7 грудня 2023 року

з 11:00 до 16:30

Таку дату, щоб провести цей захід, ми вибрали не просто так. Адже кінець року — завжди насичений у роботі закупівельника. Усьому потрібно дати лад і водночас зробити правильно, щоб не натрапити на порушення. Тому отримати швидкі відповіді від професіоналів — саме те напередодні такого напруженого періоду.

У рамках семінару розглянемо тему « Вимоги до професійних якостей уповноважених осіб: до чого готуватися в 2024 році ‎»‎

 1. Коли і як вимоги до компетентностей закупівельників стануть європейськими
 2. Чи буде обов’язковим підвищення кваліфікації закупівельників
 3. Які зміни плануються у тестуванні уповноважених осіб
 4. Чи планують узалежнити оплату праці від рівня компетентості закупівельника
 5. До яких законодавчих змін 2024-го орієнтуватися закупівельникам
👆 Взяти участь онлайн👆 Взяти участь офлайн

Одними з функції уповноваженої особи відповідно до частини 10 статті 11 Закону № 922 є, зокрема: 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Робоча група уповноваженої особи

Уся відповідальність за закупівлі лягає персонально на уповноважену особу. УО повинна самостійно забезпечити неупередженість організаційного процесу та проведення закупівель з урахуванням інтересів замовника. Саме тому часто виникає запитання, чи може уповноважена особа створити робочу групу, адже не реально одній людині бути знавцем геть у всьому. З’ясуймо, що регламентує Закон.
4394

Головне у квітні для закупівельника 2024

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Тримайте нові консультації, що допоможуть укласти договір з надійним постачальником за результатами ЗПП в каталозі, а також — змінити Нафтогаз Трейдинг на нового постачальника. Скористайтеся готовими зразками, довідниками і добірками. Загляньте на наші вебінари
1065