Чи повинна УО відпрацювати години, проведені в укритті через повітряну тривогу

1133
Автор
експерт з трудового та податкового законодавства, Київ

Запитання

Чи може керівник запровадити відпрацювання в суботу накопичених годин, які уповноважена особа разом з іншими працівниками провела в укритті? Керівник говорить, що у цьому разі він дотримає норми 40 робочих годин на тиждень.

Відповідь

Для відпрацювання годин, проведених в укритті, немає жодних підстав. Адже уповноважена особа не працювала з поважної причини — через простій не зі своєї вини.

Як провести закупівлю поточного ремонту бомбосховищ

Керівник може залучати працівників до роботи у вихідні дні — за виробничої потреби з компенсацією такої роботи іншим днем відпочинку чи підвищеною оплатою в подвійному розмірі. Але це не може бути відпрацюванням якихось накопичених годин. Це класичне залучення до роботи у вихідний день з компенсацією такої роботи відповідно до статті 72 КЗпП.

Наталія Заєць консультант з публічних закупівель, канд. екон. наук, Київ
Скористайтеся покроковою інструкцією, щоб провести закупівлю в електронному каталозі із застосуванням запиту пропозицій постачальників за оновленими вимогами Особливостей та Порядку № 822

Відпрацювання годин простою не допускає законодавство про працю. Простій був не з вини працівника. Тож  його мають зазначити в табелі обліку робочого часу та оплатити відповідно до статті 113 КЗпП.

 

 

 

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Робоча група уповноваженої особи

Уся відповідальність за закупівлі лягає персонально на уповноважену особу. УО повинна самостійно забезпечити неупередженість організаційного процесу та проведення закупівель з урахуванням інтересів замовника. Саме тому часто виникає запитання, чи може уповноважена особа створити робочу групу, адже не реально одній людині бути знавцем геть у всьому. З’ясуймо, що регламентує Закон.
4394

Головне у квітні для закупівельника 2024

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Тримайте нові консультації, що допоможуть укласти договір з надійним постачальником за результатами ЗПП в каталозі, а також — змінити Нафтогаз Трейдинг на нового постачальника. Скористайтеся готовими зразками, довідниками і добірками. Загляньте на наші вебінари
1065