Призначення уповноваженої особи для «коронавірусних» закупівель

479

Запитання

В якому законодавчому акті вказано, що для проведення коронавірусних закупівель замовник має наказом призначити окрему уповноважену особу, ніж для всіх інших процедур закупівель?

Відповідь

Правила проведення замовником закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, визначає Порядок, затверджений постановою КМУ від 20.03.2020 № 225 (далі — Порядок).

Якими документами керуватися для закупівлі з COVID-19

Пункт 2 Порядку розтлумачує значення понять, які слід використовувати під час закупівель за правилами, які встановлює цей Порядок.

Зокрема, окремо визначено того працівника в замовника, який проводить закупівлі за Порядком. Це особа, уповноважена замовником на проведення закупівель (уповноважена замовником особа), — службова (посадова) особа замовника, яка визначена ним відповідальною за організацію та проведення закупівель.

Під закупівлями у Порядку маються на увазі не всі закупівлі замовника (як-от процедури закупівель чи спрощені закупівлі), а придбання замовником товарів, робіт або послуг,які необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, згідно з правилами, визначеними цим Порядком.

Отже, з пункту 2 Порядку випливає, що закупівлі за правилами, визначеними цим Порядком, замовник має покласти на особу, уповноважену замовником саме для їх проведення. Тобто на ті закупівлі, що передбачають придбання замовником товару, роботи або послуги, що є необхідними для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Щоб покласти на працівника (посадову, службову особу) певні обов’язки керівник замовника має видати відповідне розпорядче рішення.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Ви отримаєте ➡️Навчання у зручному онлайн-форматі ➡️ Відеолекції від провідних експертів ➡️Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого

обгрунтування очікуваної вартості

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
145

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2415

Локальний кошторис

Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
74

Приватизація комунального та державного майна в умовах воєнного стану

Порушення умов приватизації може призвести до судових позовів і анулювання результатів торгів. Судова практика свідчить, що навіть незначні порушення процедур стають підставою для скасування угод. У статті розглянемо особливості приватизації державного та комунального майна, зокрема в умовах воєнного стану
1200