Призначення уповноваженої особи для «коронавірусних» закупівель

497

Запитання

В якому законодавчому акті вказано, що для проведення коронавірусних закупівель замовник має наказом призначити окрему уповноважену особу, ніж для всіх інших процедур закупівель?

Відповідь

Правила проведення замовником закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, визначає Порядок, затверджений постановою КМУ від 20.03.2020 № 225 (далі — Порядок).

Якими документами керуватися для закупівлі з COVID-19

Пункт 2 Порядку розтлумачує значення понять, які слід використовувати під час закупівель за правилами, які встановлює цей Порядок.

Зокрема, окремо визначено того працівника в замовника, який проводить закупівлі за Порядком. Це особа, уповноважена замовником на проведення закупівель (уповноважена замовником особа), — службова (посадова) особа замовника, яка визначена ним відповідальною за організацію та проведення закупівель.

Під закупівлями у Порядку маються на увазі не всі закупівлі замовника (як-от процедури закупівель чи спрощені закупівлі), а придбання замовником товарів, робіт або послуг,які необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, згідно з правилами, визначеними цим Порядком.

Отже, з пункту 2 Порядку випливає, що закупівлі за правилами, визначеними цим Порядком, замовник має покласти на особу, уповноважену замовником саме для їх проведення. Тобто на ті закупівлі, що передбачають придбання замовником товару, роботи або послуги, що є необхідними для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Щоб покласти на працівника (посадову, службову особу) певні обов’язки керівник замовника має видати відповідне розпорядче рішення.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Ви отримаєте ➡️Навчання у зручному онлайн-форматі ➡️ Відеолекції від провідних експертів ➡️Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Поточний ремонт: код ДК і предмет закупівлі

Визначити код ДК поточного ремонту — складне завдання як для новачків, так і для досвідчених закупівельників. Щоб зробити все правильно, окрім закупівельного, потрібно знати ще й законодавство у сфері будівництва. Як проходить закупівля послуг з поточного ремонту, як визначити код ДК і предмет закупівлі, дізнайтеся зі статті
53283

Закупівля вогнегасників та їх технічного обслуговування: обираємо код ДК

Щоб дотриматись вимог протипожежної безпеки, замовникам доводиться, зокрема закуповувати первинні засоби пожежогасіння. У консультації з’ясуємо, як обрати відповідний код ДК для закупівлі вогнегасників та їх технічного обслуговування
3468

Навчання з публічних закупівель 2025

Навчання уповноважених осіб у сфері публічних закупівель особливо затребуване у 2025 році. Законодавство під час воєнного стану зазнає змін чи не щомісяця, а відповідальність все ж така висока, штрафи «кусючі». Щоб підвищити свою кваліфікацію закупівельника та уникнути «грошових покарань», оберіть онлайн навчання з публічних закупівель, що найбільше відповідає вашим вимогам. Які є варіанти – розповідаємо
1180