Призначення уповноваженої особи для «коронавірусних» закупівель

543

Запитання

В якому законодавчому акті вказано, що для проведення коронавірусних закупівель замовник має наказом призначити окрему уповноважену особу, ніж для всіх інших процедур закупівель?

Відповідь

Правила проведення замовником закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, визначає Порядок, затверджений постановою КМУ від 20.03.2020 № 225 (далі — Порядок).

Якими документами керуватися для закупівлі з COVID-19

Пункт 2 Порядку розтлумачує значення понять, які слід використовувати під час закупівель за правилами, які встановлює цей Порядок.

Зокрема, окремо визначено того працівника в замовника, який проводить закупівлі за Порядком. Це особа, уповноважена замовником на проведення закупівель (уповноважена замовником особа), — службова (посадова) особа замовника, яка визначена ним відповідальною за організацію та проведення закупівель.

Під закупівлями у Порядку маються на увазі не всі закупівлі замовника (як-от процедури закупівель чи спрощені закупівлі), а придбання замовником товарів, робіт або послуг,які необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, згідно з правилами, визначеними цим Порядком.

Отже, з пункту 2 Порядку випливає, що закупівлі за правилами, визначеними цим Порядком, замовник має покласти на особу, уповноважену замовником саме для їх проведення. Тобто на ті закупівлі, що передбачають придбання замовником товару, роботи або послуги, що є необхідними для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Щоб покласти на працівника (посадову, службову особу) певні обов’язки керівник замовника має видати відповідне розпорядче рішення.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Ви отримаєте ➡️Навчання у зручному онлайн-форматі ➡️ Відеолекції від провідних експертів ➡️Сертифікат про підвищення кваліфікації від Юридичного університету Ярослава Мудрого

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
71884

Авторське право на проектну документацію

Оскільки проєктна документація є інтелектуальною власністю її розробника, замовник не може вільно оголошувати відкриті торги на її коригування. Маєте врахувати авторське право на проектну документацію, адже виключне право на внесення змін належить лише автору
19

Класифікація медичних виробів

Медичні вироби класифікуються за різною метою їх застосування. Пояснимо, що врахувати замовнику у закупівлі медичних виробів
157

Локалізація в закупівлях

Локалізація в публічних закупівлях набуває дедалі більшого значення, адже законодавці зосереджують увагу на підтримці вітчизняного виробника. У статті – про умови локалізації виробництва у 2025 році та особливості вимог тендерної документації щодо локалізованих товарів
7108