Довідка за статтею 17: вимагати чи ні

420

Запитання

Під час оголошення спрощеної закупівлі в ЕСЗ ніде не вказано надання довідки згідно зі ст. 17 Закону № 922. Чи обов'язково замовнику робити уточнення, чи учасник має сам надати довідку в довільній формі щодо ст. 17?

Відповідь


Спрощену закупівлю регламентує стаття 14 Закону № 922.

Вона скеровує, що вимоги до учасника та предмета закупівель замовник зазначає в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі. Одночасно положення статті 14 Закону № 922 не передбачають:

  • ані розроблення та затвердження тендерної документації;
  • ані встановлення кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону та підстав для відмови в участі у закупівлі, встановлених статтею 17 Закону.

Замовники можуть встановлювати власні вимоги до учасників.

Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроків

Тому замовнику під час спрощеної закупівлі у вимогах до учасників НЕ потрібно:

  • встановлювати кваліфікаційних критеріїв за статтею 16 Закону;
  • дотримувати підстав для відмови в участі у закупівлі за статтею 17 Закону.

Вимоги до учасників замовники формують самостійно. Окремі з цих вимог можуть бути аналогічними тим, що передбачені для конкурентних процедур закупівель у статтях 16 та 17 Закону.

Зважайте, що Мінекономіки у листі від 05.05.2020 № 3304-04/28729-06 не рекомендує встановлювати в оголошенні вимоги, які ускладнюватимуть подачу пропозицій. Адже спрощені закупівлі спрямовані на конкурентний відбір постачальника товару, надавача послуги чи виконавця робіт з мінімальними затратами часу та зусиль як для замовника, так і для учасників.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5075

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
1087

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10176

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8064