Довідка за статтею 17: вимагати чи ні

813

Запитання

Під час оголошення спрощеної закупівлі в ЕСЗ ніде не вказано надання довідки згідно зі ст. 17 Закону № 922. Чи обов'язково замовнику робити уточнення, чи учасник має сам надати довідку в довільній формі щодо ст. 17?

Відповідь


Спрощену закупівлю регламентує стаття 14 Закону № 922.

Вона скеровує, що вимоги до учасника та предмета закупівель замовник зазначає в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі. Одночасно положення статті 14 Закону № 922 не передбачають:

  • ані розроблення та затвердження тендерної документації;
  • ані встановлення кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 Закону та підстав для відмови в участі у закупівлі, встановлених статтею 17 Закону.

Замовники можуть встановлювати власні вимоги до учасників.

Як провести спрощену закупівлю на майданчику за 5 кроків

Тому замовнику під час спрощеної закупівлі у вимогах до учасників НЕ потрібно:

  • встановлювати кваліфікаційних критеріїв за статтею 16 Закону;
  • дотримувати підстав для відмови в участі у закупівлі за статтею 17 Закону.

Вимоги до учасників замовники формують самостійно. Окремі з цих вимог можуть бути аналогічними тим, що передбачені для конкурентних процедур закупівель у статтях 16 та 17 Закону.

Зважайте, що Мінекономіки у листі від 05.05.2020 № 3304-04/28729-06 не рекомендує встановлювати в оголошенні вимоги, які ускладнюватимуть подачу пропозицій. Адже спрощені закупівлі спрямовані на конкурентний відбір постачальника товару, надавача послуги чи виконавця робіт з мінімальними затратами часу та зусиль як для замовника, так і для учасників.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

додаток

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відкладальна обставина в договорі про закупівлю

Відкладальна обставина рятує замовника, коли ще невідоме джерело фінансування або коли виконання договору залежить від бюджету. У статті пояснимо – як застосувати відкладальну обставину у публічних закупівлях.
7874

Вимоги пункту 13 Особливостей

Тримайте алгоритм закупівлі за пунктом 13 Особливостей № 1178. Врахуєте підстави, за яких зможете укласти прямий договір та порядок оприлюднення інформації
6401

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
123204

Укладаємо прямий договір з монополістом

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
6194

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
33306