Головний розпорядник пообіцяв виділити кошти: чи можна оголошувати торги

284

Запитання

У кошторисі замовника на закупівлю продуктів харчування передбачені бюджетні призначення на суму 150 тис. грн. Однак річна потреба у таких продуктах становить 220 тис. грн. На запит замовника головний розпорядник бюджетних коштів пообіцяв виділити ще 70 тис. грн. Чи може тепер замовник оголосити відкриті торги на очікувану вартість предмета закупівлі 220 тис. грн?

Відповідь

⚡️ Які помилки з оскарження висновку аудиторів допускають замовникиЗакон не забороняє оголошувати процедуру закупівлі на очікувану вартість предмета закупівлі, якщо у замовника де-факто немає такої суми. Тож оголосити процедуру закупівлі і провести її замовник може. Проте, якщо такий замовник є бюджетною установою, він не повинен укладати договір про закупівлю на суму коштів, яких у нього немає. Інакше порушить бюджетне законодавство — візьме бюджетні зобов’язання, брати які не має права.

Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами (ч. 1 ст. 48 Бюджетного кодексу України; БК). Зобов’язання, взяті учасником бюджетного процесу без відповідних бюджетних асигнувань, не вважають бюджетними. Вони не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов’язань є порушенням бюджетного законодавства (ч. 4 ст. 48 БК).

До того ж бюджетні зобов’язання за договором про закупівлю потребують їх реєстрації у Державній казначейській службі України. Якщо замовник укладе договір про закупівлю без затверджених йому асигнувань — казначеї матимуть правові підстави відмовити у реєстрації цих зобов’язань. Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України урегульований наказом Мінфіну від 02.03.2012 № 309.

Отже, замовник може оголосити процедуру закупівлі на суму коштів, якщо він знає, що їх йому виділять до завершення такої процедури. Однак він має розуміти, чи будуть у нього кошти на момент укладення договору і взяття зобов’язань за договором. Якщо ні — це може нівелювати всю роботу з підготовки і проведення тендера.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5075

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
1086

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10176

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8064