Чи можна договір про закупівлю, строк дії якого продовжений на 20%, закрити без оплати

338

Запитання

Замовник-бюджетник у кінці 2019 року продовжив строк дії договору про закупівлю електроенергії на 20%, щоб встигнути провести відкриті торги на початку року. На дату укладення договору про закупівлю електроенергії на 2020 рік фінансових зобов’язань за пролонгованим договором не брали. Чи можна просто закрити цей договір?

Відповідь

Якщо замовник фінансових зобов’язань не брав, немає зобов’язань виконувати договір у цій частині. Пояснимо чому.

Дію договору про закупівлю можна продовжити:

  • на строк, достатній, щоб провести процедуру закупівлі на початку наступного року;
  • в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році;
  • якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

Національна сертифікація з публічних закупівель — 2021

Зазвичай, щоб продовжити у такий спосіб чинний договір, замовники-бюджетники укладають дві додаткові угоди:

  • про продовження строку дії договору — укладають в останні дні бюджетного періоду, поки дія договору не завершилася;
  • про суму пролонгованого договору — укладають на початку наступного року після затвердження кошторисних призначень. У такій угоді конкретизують обсяг і суму в межах 20% загального обсягу та вартості договору, укладеного в попередньому році.

Тож якщо замовник уклав першу угоду і, скажімо, передбачив, що договір діє до 31.03.2020 замість 31.12.2019, він лише задекларував, що продовжує дію договору на початок 2020 року. Жодних бюджетних зобов’язань за цим договором у нього не виникло.

Якщо згодом замовник не укладатиме ще однієї додаткової угоди, щоб взяти на себе фінансові зобов’язання на конкретний обсяг і суму, він просто прозвітує в електронній системі закупівель, коли закінчиться строк дії цього договору.

Нагадаємо: звіт про виконання договору замовник оприлюднює протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.

Тож у цій ситуації замовнику потрібно дочекатися 31.03.2020 і за встановленим порядком закрити договір про закупівлю як виконаний з огляду на закінчення строку дії.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у вересні для закупівельника

Почніть осінь разом з Експертус Держзакупівлі! В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у вересні. Це рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі. Стежте за оновленнями і листами від Системи, щоб не пропустити важливе. Залишайтеся з нами навіть під час відключення — у смартфоні переглядайте корисну інформацію в Системі у будь-який час
318

Договір про закупівлю за державний кошт

Договори, фінансові зобов’язання в яких виконуються за рахунок бюджетних коштів, відрізняються від звичайних господарських договорів не лише наявністю відповідних процедур, що передують укладанню, але й порядком оплати виконаних господарських зобов’язань. Розглянемо основні умови, дотримання яких дозволить знизити ризики непорозуміння з Державною казначейською службою України та відповідно убезпечить від штучної затримки платежів за виконані договірні зобов’язання.
133

Договір про закупівлю

Постійні зміни до Особливостей №1178 вже стали невід’ємною частиною життя закупівельників, але через численність змін замовники можуть випустити з уваги щось важливе. Тож нагадаємо вам що є договором про закупівлю та які моменти необхідно врахувати при підготовці проекту договору про закупівлю
5648