Чи можна договір про закупівлю, строк дії якого продовжений на 20%, закрити без оплати

270

Запитання

Замовник-бюджетник у кінці 2019 року продовжив строк дії договору про закупівлю електроенергії на 20%, щоб встигнути провести відкриті торги на початку року. На дату укладення договору про закупівлю електроенергії на 2020 рік фінансових зобов’язань за пролонгованим договором не брали. Чи можна просто закрити цей договір?

Відповідь

Якщо замовник фінансових зобов’язань не брав, немає зобов’язань виконувати договір у цій частині. Пояснимо чому.

Дію договору про закупівлю можна продовжити:

  • на строк, достатній, щоб провести процедуру закупівлі на початку наступного року;
  • в обсязі, що не перевищує 20% суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році;
  • якщо видатки на цю мету затверджено в установленому порядку.

Національна сертифікація з публічних закупівель — 2021

Зазвичай, щоб продовжити у такий спосіб чинний договір, замовники-бюджетники укладають дві додаткові угоди:

  • про продовження строку дії договору — укладають в останні дні бюджетного періоду, поки дія договору не завершилася;
  • про суму пролонгованого договору — укладають на початку наступного року після затвердження кошторисних призначень. У такій угоді конкретизують обсяг і суму в межах 20% загального обсягу та вартості договору, укладеного в попередньому році.

Тож якщо замовник уклав першу угоду і, скажімо, передбачив, що договір діє до 31.03.2020 замість 31.12.2019, він лише задекларував, що продовжує дію договору на початок 2020 року. Жодних бюджетних зобов’язань за цим договором у нього не виникло.

Якщо згодом замовник не укладатиме ще однієї додаткової угоди, щоб взяти на себе фінансові зобов’язання на конкретний обсяг і суму, він просто прозвітує в електронній системі закупівель, коли закінчиться строк дії цього договору.

Нагадаємо: звіт про виконання договору замовник оприлюднює протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.

Тож у цій ситуації замовнику потрібно дочекатися 31.03.2020 і за встановленим порядком закрити договір про закупівлю як виконаний з огляду на закінчення строку дії.

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оприлюднення додаткової угоди в Прозоро

Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до договору про закупівлю— питання скоріш риторичне для закупівельника з досвідом. А ось для фахівця-початківця важливо зрозуміти, як внести додаткову угоду в Прозоро, як і в які терміни її слід опублікувати? Покроковий алгоритм з малюнками ми підготували для вас у статті
29846

Додаткова угода до договору зразок

Закон про публічні закупівлі дає можливість замовнику вносити зміни до істотних умов договору лише у виняткових випадках. Якщо зіткнулися з такою ситуацією на практиці під час воєнного стану, вам знадобиться додаткова угода до договору. Ми підготували для вас зразок додаткової угоди, щоб ви знали, на що орієнтуватися
35881

Головне у червні для закупівельника

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у червні. Це консультації, зразки, довідники, відеороз’яснення, коментарі останніх змін — усе, що знадобиться закупівельнику у щоденній роботі
93