Двічі не відбулися відкриті торги, які в інтересах замовника проводила ЦЗО. Чи може замовник провести переговорку

1708

Запитання

Протягом січня-березня 2022 року замовник через централізовану закупівельну організацію двічі оголошував відкриті торги на закупівлю продуктів харчування. Торги не відбулися через відсутність учасників та пропозицій. Чи може замовник тепер провести переговорну процедуру закупівлі самостійно на підставі відмінених процедур закупівлі?

Відповідь

Двічі не відбулися відкриті торги, які в інтересах замовника проводила ЦЗО. Чи може замовник провести переговорку

Деталі АКЦІЇ за тел. ⏩ 0 800 21 12 20

Відповідно до частини 13 статті 11 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник може здійснити закупівлю товару (товарів) та/або послуги (послуг) через централізовану закупівельну організацію (ЦЗО).

ЦЗО – юридичні особи державної або комунальної власності, що визначаються КМУ, Радою міністрів АРК, органами місцевого самоврядування як замовники, які організовують і проводять тендери та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до цього Закону (п. 38 ч. 1 ст. 1 Закону).

Тобто законодавець наділяє ЦЗО повноваженнями організовувати та проводити в інтересах замовників лише тендери та закупівлі за рамковими угодами.

Орган, який приймає рішення про визначення ЦЗО, у своєму рішенні може встановити в межах визначених законодавством повноважень перелік замовників, в інтересах яких проведення тендерів зазначеною організацією є обов’язковим, та перелік товарів, послуг (крім поточного ремонту), закупівля яких через таку організацію є обов’язковою для визначених рішенням замовників (п. 6 Особливостей створення та діяльності централізованих закупівельних організацій, затверджених постановою КМУ від 27.12.2018 № 1216; далі – Особливості). ЦЗО організовують і проводять тендери в інтересах замовників відповідно до Закону з урахуванням особливостей укладення і виконання рамкових угод, визначених Уповноваженим органом, та Особливостей.

Також ЦЗО здійснює організацію та проведення тендерів в інтересах замовників, які мають право самостійно обирати ЦЗО, на підставі укладеного з нею договору.

Водночас за наявності підстав для здійснення переговорної процедури закупівлі, передбачених цим Законом, замовники, які зобов’язані здійснювати закупівлі через ЦЗО, самостійно проводять закупівлі товарів та послуг із застосуванням переговорної процедури закупівлі. Інформація про потребу в закупівлі таких товарів та послуг не надається централізованій закупівельній організації (ч. 13 ст. 11 Закону).

Перелік підстав для застосування переговорної процедури закупівлі визначає частина 2 статті 40 Закону. Так, переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (п. 1 ч. 2 ст. 40 Закону).

Отже, якщо замовник дотримає всіх перелічених у цій нормі умов, він може самостійно застосувати переговорну процедуру закупівлі за цією підставою.

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Довгострокові зобов’язання у закупівлі

Якщо замовник бере довгострокові зобов’язання, як запланувати закупівлю? В який спосіб йому зручніше проводити закупівлю та про довгострокові зобов’язання в переговорній - наш експерт.
3529

Переговорна процедура за надзвичайних ситуацій: як застосувати у дні війни

Нині замовники часто працюють в умовах, коли товари, роботи, послуги потрібно закупити терміново, щоб ліквідувати наслідки надзвичайних ситуацій. Експерт провів достідження, як застосувати у таких ситуаціях переговорну процедуру.
2593

Переговорна процедура: що вимагати в учасника

Розглянемо ключові аспекти з експертом: які документи вимагати в учасника при переговорній процедурі та які вимоги встановлювати при переговорній процедурі за статтею 17.
4346

Протокол переговорів на закупівлю газу, якщо двічі не відбулися відкриті торги

Якщо переговорну процедуру проводитиме на підставі двох відмінених тендерів, оформіть протокол переговорів відповідно до неї. Для цього просто скачайте бланк та внесіть дані вашої організації.
3703