Коли оприлюднювати звіт і договір під час воєнного стану на суму понад 50 тисяч

669

Запитання

Коли саме замовник має оприлюднити звіт і договір під час воєнного стану на суму понад 50 тисяч?

Відповідь

Коли оприлюднювати звіт і договір під час воєнного стану на суму понад 50 тисяч

ХОЧУ АКЦІЙНУ ПІДПИСКУ ►►► До 6 місяців БЕЗПЛАТНОГО доступу ✔️

В умовах воєнного стану КМУ відповідно до своїх повноважень визначив особливий порядок закупівель – його встановлює постанова КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі – Постанова № 169).

Постанова № 169 установлює, що в умовах воєнного стану оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законами України “Про публічні закупівлі” та “Про оборонні закупівлі”.

Абзац 1 підпункту 3 пункту 1 Постанови № 169 містить нині таке формулювання «під час здійснення закупівель, передбачених абзацом першим підпункту 1 цього пункту».

Це формулювання уточнює, що вимоги підпункту 3 поширюються саме на оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг, які замовники проводять без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законом № 169 та Законом України «Про оборонні закупівлі» від 17.07.2020 № 808-IX.

Отже, саме за результатами таких закупівель слід оприлюднити в ЕСЗ:

  • звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель;
  • договір про закупівлю та всі додатки до нього. Виняток для неоприлюднення — якщо договір містить інформацію з обмеженим доступом.

Строк для такої публікації — не пізніше ніж через 20 к. дн. з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Тобто законодавець визначив лише кінцевий строк для публікації.

Рішення щодо конкретного строку оприлюднення звіту замовник приймає самостійно. На цьому наполягає Мінекономіки у листі від 22.04.2022 № 3304-04/16796-06.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8093

Тимчасово окуповані території: перелік

У консультації розглянемо, хто та як затверджує перелік тимчасово окупованих територій (далі – ТОТ) та території бойових дій. А також — як закуповувати замовнику, який перебуває на ТОТ
379

Прямий договір у воєнний час за Постановою № 1178

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
57956

Види закупівель 2024

Кожен закупівельник постає перед вибором виду закупівлі. Розглянемо, від чого відштовхуватися на час воєнного стану та як діяти, щоб закупити без порушень
23343