Чи можна за Постановою 169 закупити наразі відеокамери для безпеки громадян

732

Запитання

Чи може замовник застосувати норму постанови 169 зі змінами до закупівлі відеокамер, які будуть встановлюватись по місту для безпеки громадян та попередження або швидшого розслідування можливих порушень адміністративних чи кримінальних? чи можу я укласти пряму закупівлю, сума якої буде становити по попереднім підрахункам 57 тис грн?

Відповідь

Так, можете.

Чи можна за Постановою 169 закупити наразі відеокамери для безпеки громадян

ДИВИТИСЯ ЗАРАЗ ►►►

Закупівлі в умовах воєнного стану слід проводити за постановою КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова № 169). Вона спрощує роботу закупівельників – дозволяє, зокрема, в умовах воєнного стану для публічних закупівель товарів, робіт і послуг не застосовувати спрощені закупівлі, визначені Законом № 922.

Переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг, які замовник закуповує за Постановою № 169, він визначає самостійно розпорядчим рішенням керівника замовника. Такі закупівлі не включають до річного плану закупівель.

Постанова № 169 не обумовлює, що її дія поширюється на закупівлі для потреб воєнного стану. Цей документ визначає порядок закупівель в умовах воєнного стану (абз. 1 п. 1 Постанови № 169).

Введення воєнного стану визначено Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами) – наразі дію воєнного стану продовжено до 25.05.2022.

Також при здійсненні закупівель в умовах воєнного стану замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель, які визначені у статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон № 922).

Тож наразі, щоб забезпечити замовника певними послугами, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн, ви можете визначити обсяги закупівлі та внести її до переліку закупівель товарів, робіт, послуг, які замовник проводить у період дії воєнного стану. А надалі особа, призначена відповідальною за такі закупівлі, зможе провести закупівлю відповідно до Постанови № 169.

Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу.
Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила.
Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до електронного журналу "Держзакупівлі", а також до

експертно-правової системи «Експертус Держзакупівлі»

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте ⭐️0 800 21 12 20⭐️(дзвінки безплатні).
Будьмо на зв’язку щодня!

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8077

Тимчасово окуповані території: перелік

У консультації розглянемо, хто та як затверджує перелік тимчасово окупованих територій (далі – ТОТ) та території бойових дій. А також — як закуповувати замовнику, який перебуває на ТОТ
379

Прямий договір у воєнний час за Постановою № 1178

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
57810

Види закупівель 2024

Кожен закупівельник постає перед вибором виду закупівлі. Розглянемо, від чого відштовхуватися на час воєнного стану та як діяти, щоб закупити без порушень
23297