Чи можна закуповувати за Постановою № 169 обладнання, яке не планували закуповувати на початку року

634

Запитання

Чи можем ми заклюпляти за Постановою № 169 те обладнання, яке ми не планували закупляти на початку року? Чи нам використовувати Закон про публічні закупівлі, якщо закупівлі не перевищує 50 тис?

Відповідь

Чи можна закуповувати за Постановою № 169 обладнання, яке не планували закуповувати на початку року

Отримайте акційну пропопозицію ✔️0 800 21 12 20✔️

Ви можете наразі скористатися Постановою № 169. Пояснимо як.

Саме за постановою КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова № 169) слід проводити закупівлі в умовах воєнного стану. Зокрема, за цією постановою з огляду на остання зміни, замовник проводить закупівлі на суму до 50 тис. грн. Тож ви можете:

  • провести закупівлю на суму до 50 тисяч грн із використанням ЕСЗ, у т. ч. електронних каталогів. У такому разі закупівлі товарів, робіт і послуг в ЕСЗ проходять за порядком, який затверджує наказ ДП «ПРОЗОРРО» від 19.03.2019 № 10. Якщо використаєте е-каталоги для закупівлі товарів, то можете сформувати замовлення в е-каталозі та укласти договір.
  • для закупівлі на суму до 50 тисяч грн можете не використовувати ЕСЗ. У такому разі слід обов’язково дотримати принципів публічних закупівель.

Для таких закупівель не потрібно:

  • вносити інформацію до річного плану закупівель;
  • оприлюднювати в ЕСЗ звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Урахуйте також, що:

  • вартість закупівлі слід визначати на момент, коли її проводите, з огляду на наявну поточну потребу;
  • предмет закупівлі визначаєте за Порядком визначення предмета закупівлі, затвердженим наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708.

Мінекономіки наголошує, що предмет закупівлі, який замовник визначає для потреб воєнного стану за Постановою № 169, буде новим предметом окремого договору про закупівлю і новим предметом закупівель.

Переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг, які замовник закуповує за Постановою № 169, він визначає самостійно розпорядчим рішенням керівника замовника. Такий перелік має включати всі закупівлі, у т. ч закупівлі, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень.

Тож наразі, щоб забезпечити замовника певними послугами, вартість до 50 тис. грн, ви можете визначити обсяги закупівлі та внести її до переліку закупівель товарів, робіт, послуг, які замовник проводить у період дії воєнного стану. А надалі особа, призначена відповідальною за такі закупівлі, зможе провести закупівлю відповідно до Постанови № 169.

Зважте, що воєнний стан в Україні продовжено до 25.05.2022.

Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу.
Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила.
Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до електронного журналу "Держзакупівлі", а також до

експертно-правової системи «Експертус Держзакупівлі»

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте ⭐️0 800 21 12 20⭐️(дзвінки безплатні).
Будьмо на зв’язку щодня!

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Тендери: види в умовах воєнного стану

Умови воєнного стану змінили особливості проведення тендерів в публічних закупівлях. Простими словами пояснимо, які види тендерів існують в Україні та коли замовники зобов’язані оголосити тендер для закупівлі
4038

Що таке спрощена закупівля

Розглянемо, в яких випадках замовники можуть використовувати спрощену закупівлю, коли діють Особливості № 1178. Та окреслимо етапи спрощеної закупівлі в умовах воєнного стану
2562

Прямий договір: як провести закупівлю без порушень

У яких випадках сьогодні можна укладати прямий договір за Особливостями? Коли звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ, публікувати обов'язково, а коли — ні? Детально у статті
81437