Двічі не відбулися відкриті торги: закуповувати за переговорною процедурою чи за Постановою № 169?

532

Запитання

Замовником двічі було проведено тендер на закупівлю бензину по ціні 36 грн. Зараз постановою КМУ підвищено ціну на 6 грн. Як бути? Проводити повторно відкриті торги, чи можна проводить переговорну процедуру?

Відповідь

Двічі не відбулися відкриті торги: закуповувати за переговорною процедурою чи за Постановою № 169?

ХОЧУ СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО

В умовах дії воєнного стану для закупівлі вам не потрібно проводити процедури закупівлі. Пояснимо докладніше.

Закупівлі в умовах воєнного стану слід проводити за постановою КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова № 169). Вона передбачає, що в умовах воєнного стану для публічних закупівель товарів, робіт і послуг замовники не застосовують процедури закупівель та спрощені закупівлі, визначені Законом № 922.

Тому на період воєнного стану в Україні замовники при здійсненні закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, мають керуватися порядком, установленим Постановою № 169. Процедури закупівель та спрощені закупівлі, визначені Законом № 922, не застосовуються. На цьому наголошує Мінекономіки в листі від 09.03.2022 № 3304-04/9472-06.

Переліки та обсяги таких закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників замовників, що здійснюють такі закупівлі. Такі закупівлі не потрібно включати до річного плану закупівель. За результатами такої закупівлі в ЕСЗ слід оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Зважайте, що Постанова № 169 визначає порядок закупівель саме в умовах воєнного стану. Правовий режим воєнного стану запроваджено Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» (зі змінами) – наразі воєнний стан продовжений до 25.05.2022.

Також важлива умова закупівель за Постановою № 169 — замовники мають дотримувати принципів публічних закупівель. Тому радимо насамперед зважати на актуальність закупівлі саме в нинішній воєнний час. І, керуючись принципом економії та ефективності, визначити обсяги закупівель та внести їх до переліку з розрахунку потреби у період воєнного стану, а в мирний час дозакупити потрібне вже за вимогами Закону № 922.

Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу.
Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила.
Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до електронного журналу "Держзакупівлі", а також до

експертно-правової системи «Експертус Держзакупівлі»

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте ⭐️0 800 21 12 20⭐️(дзвінки безплатні).
Будьмо на зв’язку щодня!

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Довгострокові зобов’язання у закупівлі

Якщо замовник бере довгострокові зобов’язання, як запланувати закупівлю? В який спосіб йому зручніше проводити закупівлю та про довгострокові зобов’язання в переговорній - наш експерт.
3029

Переговорна процедура за надзвичайних ситуацій: як застосувати у дні війни

Нині замовники часто працюють в умовах, коли товари, роботи, послуги потрібно закупити терміново, щоб ліквідувати наслідки надзвичайних ситуацій. Експерт провів достідження, як застосувати у таких ситуаціях переговорну процедуру.
2343

Переговорна процедура: що вимагати в учасника

Розглянемо ключові аспекти з експертом: які документи вимагати в учасника при переговорній процедурі та які вимоги встановлювати при переговорній процедурі за статтею 17.
3932

Протокол переговорів на закупівлю газу, якщо двічі не відбулися відкриті торги

Якщо переговорну процедуру проводитиме на підставі двох відмінених тендерів, оформіть протокол переговорів відповідно до неї. Для цього просто скачайте бланк та внесіть дані вашої організації.
3443