Закупівля послуг на суму до 50 тисяч – за постановою № 169 чи за Законом

834

Запитання

У замовника виникла потреба у проведені закупівлі з поховання померлого працівника підприємства, вартість закупівлі становить до 50 тисяч грн. Як діяти – проводити таку закупівлю за Постановою 169 або за Законом?

Відповідь

В період воєнного стану в Україні поховальні послуги вартістю до 50 тис. грн закуповуйте за Постановою № 169. Пояснимо чому.

Наразі положення постанови КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі – Постанова №169) застосовуються до всіх замовників без виключення.

Відповідно Постанови № 169 замовник може здійснювати публічні закупівлі, вартість яких не перевищує 50 тис. гривень, з використанням електронної системи закупівель, у тому числі з використанням електронних каталогів. У разі здійснення закупівель, вартість яких не перевищує 50 тис. гривень, без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, не вносить інформацію про такі закупівлі до річного плану та не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель (абз. 2 пп. 1 п. 1 Постанови №169).

Отже, замовник наразі для закупівель, вартість яких не перевищує 50 тис. гривень, керується Постановою № 169. А закупити потрібне він може як із використанням електронної системи, так і уклавши прямий договір поза електронною системою.

У цій ситуації є й інші правила закупівель в умовах воєнного стану, яких маєте дотримати.

Якщо під час дії воєнного стану в Україні у вас виникла потреба закупити поховальні послуги вартістю до 50 тис. грн вам необхідно врахувати положення Постанови №169, а саме:

  • таку закупівлю має проводити особа, відповідальна за здійснення закупівель відповідно до Постанови № 169;
  • таку закупівлю слід включити до переліку, який має затвердити керівник замовника;
  • для закупівлі ви укладаєте господарський договір із тим суб’єктом який не потрапив під обмежувальні санкції, не є фізособою – громадянином рф або юрособою, кінцевим бенефіціарном якого є рф, громадянин рф;
  • за результатами такої закупівлі не потрібно оприлюднювати в електронній системі звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Попри те що проводите закупівлю на суму до 50 тисяч, не ігноруйте вимогу дотримати принципи публічних закупівель, зокрема добросовісна конкуренція серед учасників; максимальна економія, ефективність та пропорційність; запобігання корупційним діям і зловживанням.

Отже, в період воєнного стану в Україні маєте закуповувати поховальні послуги вартістю до 50 тис. грн за Постановою № 169.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансова спроможність закупівлі

Фінансова спроможність — це кваліфікаційний критерій, за допомогою якого замовник може оцінити фінансовий стан компанії як учасника закупівлі. Для цього слід розуміти, хто і як з учасників підтверджує свою фінансову спроможність. Правильно оцінити можливості учасника та звести до мінімуму ризики при укладенні договору допоможе роз’яснення експерта
5083

Службова записка на закупівлю

У статті розглянемо, у яких випадках складають службову записку на закупівлю. А також надамо зразок такого документа
3444

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
10215

Як провести відкриті торги з публікацією англійською мовою

Із 9 квітня 2024 року до замовників повернулась можливість для закупівлі товарів, послуг, робіт застосовувати євроторги. В якому порядку, в які терміни та від якої суми проводити євроторги — пояснюємо у статті
8077