Чи вносити до переліку закупівлі на суму до 50 тисяч через останні зміни в Постанові № 169

911

Запитання

Згідно з новими змінами до Постанови № 169, як правильно проводити закупівлі до 50 тис? Чи потрібно їх вносити у перелік, якщо у замовника такий перелік вже затверджений і в ньому були суми більші ніж 50 тис?

Відповідь

☝️ Новий порядок закупівель в умовах воєнного стану

Так, закупівлі на суму до 50 тисяч грн маєте додати до Переліку. Пояснимо як.

В умовах воєнного стану в Україні замовники під час закупівель товарів, робіт і послуг керуються порядком, установленим у постанові КМУ «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі – Постанова №169).

Наразі положення Постанови № 169 застосовуються до всіх замовників без винятку. Відповідно до підпункту 2 пункту 1 Постанови № 169 переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників/державних замовників, що здійснюють такі закупівлі.

Отже, щоб в умовах воєнного стану здійснити закупівлю предмета закупівлі, вартість якого менше 50 тис. грн, такий предмет закупівлі необхідно внести до Переліку, визначеного Постановою № 169. Тож до існуючого переліку слід внести зміни нови м наказом. Після цього зможете укласти прямий договір.

Любі читачі, команда Експертус Держзакупівлі продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що передплатникам
друкованної версії «Держзакупівлі»усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити
наш електронний журнал «Держзакупівлі» зі знижкою 50%.

обгрунтування очікуваної вартості

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозицій)

Запит пропозицій постачальників замовники вже давно використовують як альтернативу відкритим торгам для закупівлі товарів. За яких умов можна використовувати запит пропозицій постачальників та як діяти на кожному етапі такої закупівлі — розбираємо
72185

Головне у грудні для закупівельника

Грудень — чи не найважливіший закупівельний місяць. Маємо завершити закупівлі 2024 року, забезпечити безперервну потребу в товарах та послугах на початку січня, а також подбати про перші закупівлі 2025 року.
633