Помилкова дискваліфікація учасника

1877

Запитання

Замовник помилково, з технічних причин, дискваліфікував учасника. Чи можна поновити такого учасника на майданчику?

Відповідь

10 підстав, коли замовник зобов'язаний відхилити учасника

Наразі немає технічних можливостей скасувати рішення замовника про дискваліфікацію.

Втім, якщо замовник зацікавлений у пропозиції такого учасника, він може запропонувати суб’єкту господарювання оскаржити таке рішення в порядку ст. 18 Закону № 922. Тобто звернутися до Антимонопольного комітету.

Таку скаргу учасник може подати у вигляді електронного документа через електронну систему закупівель.

Однак, є два важливі нюанси.

По-перше, при поданні скарги потрібно сплатити певну суму оплати, що передбачена Постановою КМУ від 22.04.2020р. № 292 (її розмір варіюється в залежності від обставин закупівлі).

☝️ Недостовірна інформація у тендерній пропозиції: як відхиляти учасника

Оскільки розгляд скарги залежить і від пояснень та доказів, що надасть замовник, АМКУ може задовольнити скаргу учасника. В цьому випадку скаржнику повертається плата за подання скарги. Але тут багато чого залежить від того, чи є в учасника вільні обігові кошти, які можна «вийняти» з обороту. Крім того, якщо учасник, приміром, позичив такі кошти, він може, у майбутньому підвищити ціну закупівель, відповідно до можливостей, передбачених ч. 5 ст. 41 Закону № 922.

По-друге, скарга може розглядається аж до 20 робочих днів, тому замовнику доведеться чекати на її задоволення, і він не зможе якнайскоріше придбати необхідні ТМЦ/роботи/послуги. Разом із тим, такий спосіб вирішення проблеми може виявиться коротшим у часі, ніж проведення нової процедури закупівель. Особливо, зважаючи на те, що і нові закупівлі можуть оскаржити до АМКУ.

Отже, хоча виправити помилку на даний момент технічно неможливо, є певні механізми , щоб повернути учасника, якого дискваліфіковано помилково.

Помилкова дискваліфікація учасника
ОЛЕНА СТЕПАНОВА,директорка ТОВ «СІ БІЗНЕС КОНСАЛТИНГ», Одеса
Які помилки у вимогах щодо аномально низької ціни завадять захиститися від недоброчесного учасника? Як застосувати цей новий інструмент правильно? Які вимоги передбачати в тендерній документації?

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

оборонні закупівлі

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Протокол УО про скасування рішення про визначення переможця

Протокол скасування рішення про визначення переможця може знадобитися, у разі оскарження учасником процедури закупівлі рішення про визначення переможця. А саме коли орган оскарження задовольнить таку вимогу учасника
594

Оскарження рішень АМКУ

Замовник має виконати рішення АМКУ не пізніше 30 днів з дня його прийняття. Або ж може оскаржити таке рішення до суду. Як оскаржити рішення Антимонопольного комітету, якщо ви з ним не згодні та які докази підготувати - роз’яснюємо у статті
11148

Які наслідки, якщо замовник відмовляється від підписання договору про закупівлю

Іноді, коли замовник вже обрав переможця торгів, він відмовляється від підписання договору про закупівлю з таким потенційним постачальником. Чи правомірно це робити, які наслідки чекають на замовника та що каже судова практика – розглянемо
13174

Оскарження процедури закупівлі: як діяти учаснику

Для відстоювання своїх законних прав та інтересів в процесі здійснення публічних закупівель законодавством передбачено етап оскарження. А учасникам потрібно знати, як захистити себе. Як це зробити, розглянемо у статті
4439