Чи може уповноважена особа підписати договір закупівлі

1790

Запитання

Я — уповноважена особа. Чи повинна я підписувати договір, чи це - функції керівника закладу?

Відповідь


Хоча публічні закупівлі мають специфічний характер та регулюються Законом № 922, все ж, на порядок укладання договору поширюються приписи ЦКУ та ГКУ, що вбачається зі ч. 1 ст. 41 зазначеного Закону.

З аналізу ст. 92 ЦКУ вбачається, що від імені установи діє виконавчий орган, який визначений установчими документами та відповідним законом. Для замовників, це — керівник, зазвичай — директор.

Втім, в залежності від статусу замовника це може бути начальник (наприклад, філії), головний лікар (для лікарень), секретар (для місцевої ради). Головне, щоб повноваження на укладання правочинів та підписання договорів були передбачені установчими документами.

Тестування упов­новажених осіб — 2021: коли, як і скільки

Разом із тим, за змістом ст.ст. 237, 244 ЦКУ вбачається, що дозволяється вчиняти правочини (у т.ч. підписувати договори) від імені юридичної особи не керівнику, а за представництвом. Зазвичай, такі повноваження підтверджені довіреністю.

В той же час, уповноважена особа має діяти на підставі приписів Закону № 922 та Положення про уповноважену особу (далі — Положення).

З наведеного вбачається, що, за загальним правилом, договір закупівлі підписує керівник замовника. Втім, якщо такі повноваження (на підписання договорів) передбачені Положенням, а фізичній особі видана належна довіреність, то договір може підписувати і уповноважена особа.

🔥Безплатний вебінар від проєкту «ДеюреЗакупівлі»

Статичний блок для новин

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, потрібна попередня реєстрація👇

Зареєструватися

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне у квітні для закупівельника 2024

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Тримайте нові консультації, що допоможуть укласти договір з надійним постачальником за результатами ЗПП в каталозі, а також — змінити Нафтогаз Трейдинг на нового постачальника. Скористайтеся готовими зразками, довідниками і добірками. Загляньте на наші вебінари
952

Доплата уповноваженій особі з публічних закупівель 2024

Мінекономіки уточнило питання оплати праці працівникам, на яких покладено функції уповноваженої особи з організації та проведення закупівель як додаткової роботи. А щоб дати відповідь на запити про доплату уповноваженій особі, яка є державним службовцем, Мінекономіки звернулося до НАДС. Наведемо позиції цих органів
5380