Чи може уповноважена особа підписати договір закупівлі
Запитання
Я — уповноважена особа. Чи повинна я підписувати договір, чи це - функції керівника закладу?
Відповідь
Хоча публічні закупівлі мають специфічний характер та регулюються Законом № 922, все ж, на порядок укладання договору поширюються приписи ЦКУ та ГКУ, що вбачається зі ч. 1 ст. 41 зазначеного Закону.
З аналізу ст. 92 ЦКУ вбачається, що від імені установи діє виконавчий орган, який визначений установчими документами та відповідним законом. Для замовників, це — керівник, зазвичай — директор.
Втім, в залежності від статусу замовника це може бути начальник (наприклад, філії), головний лікар (для лікарень), секретар (для місцевої ради). Головне, щоб повноваження на укладання правочинів та підписання договорів були передбачені установчими документами.
Тестування уповноважених осіб — 2021: коли, як і скільки
Разом із тим, за змістом ст.ст. 237, 244 ЦКУ вбачається, що дозволяється вчиняти правочини (у т.ч. підписувати договори) від імені юридичної особи не керівнику, а за представництвом. Зазвичай, такі повноваження підтверджені довіреністю.
В той же час, уповноважена особа має діяти на підставі приписів Закону № 922 та Положення про уповноважену особу (далі — Положення).
З наведеного вбачається, що, за загальним правилом, договір закупівлі підписує керівник замовника. Втім, якщо такі повноваження (на підписання договорів) передбачені Положенням, а фізичній особі видана належна довіреність, то договір може підписувати і уповноважена особа.