Зменшення обсягу закупівлі в договорі, укладеному за пунктом 11 Особливостей

979
Автор
консультант із питань публічних закупівель, Київ

Запитання

Замовник уклав прямий договір за пунктом 11 Особливостей на послуги з техобслуговування. Згодом він виявив, що одна з послуг за цим договором не потрібна. Чи можна додатковою угодою внести зміни до специфікації і зменшити суму договору? Чи потрібно керуватися підставою пункту 19 Особливостей щодо зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника?

Відповідь

Замовник керується тим порядком, який передбачив для зміни умов в укладеному договорі. Пояснимо чому.

Для здійснення закупівель товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких є меншою, ніж 100 тис. грн, послуг з поточного ремонту, вартість яких є меншою, ніж 200 тис. грн, робіт, вартість яких є меншою, ніж 1,5 млн грн, замовники можуть використовувати ЕСЗ відповідно до умов, визначених адміністратором ЕСЗ, зокрема електронний каталог для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання ЕСЗ замовник обов’язково дотримує принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом № 922, вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та оприлюднює відповідно до пункту 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 922 в ЕСЗ звіт про договір про закупівлю, укладений без використання ЕСЗ. У разі закупівлі, вартість якої є меншою, ніж 50 тис. грн, без використання ЕСЗ замовник не оприлюднює в ЕСЗ такого звіту (п. 11 Особливостей).

PW_welcome_dz_webinar_29072024.jpg

Договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі згідно з пунктами 10 і 13 Особливостей замовник укладає відповідно до Цивільного (ЦК) і Господарського (ГК) кодексів України з урахуванням положень статті 41 Закону № 922, крім частин 2—5, 7—9 статті 41 Закону № 922, та Особливостей (п. 17 Особливостей).

Пункт 19 Особливостей визначає випадки зміни істотних умов договору про закупівлю, укладеного саме відповідно до пунктів 10 і 13 (крім підпунктів 13 і 15 пункту 13Особливостей.

Тобто, договором про закупівлю у розумінні Особливостей є договір:

Натомість у разі закупівлі за пунктом 11 Особливостей сторони договору визначають редакцію положень такого договору під час його укладення на власний розсуд, а зміни до договору вносять керуючись положеннями ЦКГК та такого договору.

Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перелік локалізованих товарів

Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2024 році дорівнює чи перевищує 20%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
144

Головне у липні для закупівельника

У головному в липні знайдете рішення робочих ситуацій, форми, зразки, довідники, відеороз’яснення — усе, що знадобиться у щоденній роботі. Цього місяця зверніть увагу на складові договірної ціни в ТП та умови збільшення ціни в договорах
1125