АМКУ та НАБУ викрили змову при публічних закупівлях програмного забезпечення

Сьогодні, 15 грудня, Антимонопольний комітет України виніс рішення у справі №145-26.13/84-21, що стосується антиконкурентних узгоджених дій кількох українських компаній та представництв іноземних суб’єктів господарювання в Україні. Мова йде про публічні закупівлі програмного забезпечення SAP на загальну суму майже 500 млн грн.

Як подавати клопотання для участі в засіданні Колегії АМКУ

АМКУ та НАБУ викрили змову при публічних закупівлях програмного забезпечення

Договір про закупівлюСкачати зразок


Завдяки співпраці з НАБУ Комітет встановив, що товариства з обмеженою відповідальністю «Інфопульс Україна», «Сапран Україна», «САП Україна», «Бріг-Рітейл», «Агелес», «Беной» та дочірнє підприємство «Ітеллідженс» зі 100%-ю іноземною інвестицією товариства «Ітеллідженс інтернешнл бізнес сервіс ГМБХ (Німеччина)» («НТТ дата бізнес солюшнс») впродовж 2016-2019 вчиняли змови під час закупівель, що оголошувалися такими державними установами України як АТ «КБ «ПриватБанк», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Укргазвидобування», філія ГІОЦ ПАТ «Укрзалізниця», Національний банк України, Банкнотно-монетний двір НБУ й ДП «Поліграфічний комбінат «Україна».

Так з’ясовано, що ТОВ «САП УКРАЇНА» надавало спеціальний статус партнерам, завдяки якому у торгах та аукціонах могли брати участь лише компанії, що мають партнерські угоди. Також про наявність спільних інтересів та взаємозв’язку між відповідачами, їхню обізнаність щодо дій одне одного та системність поведінки свідчать, наприклад, формальна участь компаній для забезпечення кворуму, підготовка одним учасником торгів документів для інших учасників торгів, погодження цінових пропозицій та інші обставини, які свідчать про узгодження поведінки під час підготовки та участі у торгах.

Вищевказані дії компаній Комітет визнав антиконкурентними узгодженими діями з метою спотворення результатів торгів. Згідно з Законом України «Про захист економічної конкуренції» штраф за це порушення може становити до 10% доходу від реалізації продукції компанії за рік, що передував року накладення штрафу.

Отже, АМКУ наклав такі штрафи:

  • ТОВ «САП Україна» на загальну суму 75 000 000 грн;
  • ТОВ «Бріг-рітейл» на загальну суму 3 259 273 грн;
  • ТОВ «Агелес» на загальну суму 5 632 114 грн;
  • ТОВ «Беной» на загальну суму 12 783 467 грн;
  • «НТТ дата бізнес солюшнс» на загальну суму 6 100 798 грн;
  • ТОВ «Інфопульс Україна» на загальну суму 2 200 950 грн;
  • ТОВ «Сапран Україна» на загальну суму 339 999 грн.

Відповідно загальна сума штрафів склала 105 316 601 грн.

Участь у змовах на торгах, згідно з законодавством, також тягне за собою позбавлення порушників права участі у публічних закупівлях впродовж трьох років.

Держава та суспільство зацікавлені в тому, щоб контракти на закупівлю товарів, робіт або послуг украдалися із суб’єктами господарювання, які запропонують максимально низьку ціну та водночас найкращу якість товарів або послуг. Одночасно учасники закупівель зобов’язані сприяти розвитку конкуренції та не вчиняти неправомірні дії, що можуть негативно вплинути на конкуренцію.

Джерело: Антимонопольний комітет України



УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
211

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2464

Локальний кошторис

Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
101

Приватизація комунального та державного майна в умовах воєнного стану

Порушення умов приватизації може призвести до судових позовів і анулювання результатів торгів. Судова практика свідчить, що навіть незначні порушення процедур стають підставою для скасування угод. У статті розглянемо особливості приватизації державного та комунального майна, зокрема в умовах воєнного стану
1204

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді