Коли вже укладений договір оренди не вважають новим

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Держзакупівлі. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Фонд держмайна роз’яснив, що орендодавці продовжують договори оренди за результатами проведення аукціону, крім випадків, які передбачає частина 2 статті 18 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 03.10.2019 № 157-ІХ.

Як закуповувати послуги з охорони і що вимагати в ТД

Коли вже укладений договір оренди не вважають новим

Тобто без проведення аукціону можна продовжувати договори, які укладені та продовжують вперше, якщо строк оренди за такими договорами становить п’ять років або менше.

Раніше частина 2 статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» від 10.04.1992 № 2269-ХІІ (далі — Закон № 2269) визначала: без заяви однієї зі сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після того, як закінчився строк дії договору, його вважали продовженим на той самий строк і на тих самих умовах, які передбачав договір. Проте Закон № 2269 не містив механізму реалізації переважного права орендаря укладати договір оренди на новий термін. Тож орендодавець підписував із сумлінним орендарем додаткову угоду про продовження договору оренди.

Якщо дія договору оренди припинялася і сторони підписували акт приймання-передачі, об’єкт оренди підлягав передачі в оренду за статтями 7 і 9 Закону № 2269. Зокрема, оренду погоджував уповноважений орган управління, проводили оцінку об'єкта, вивчали попит.

Тож, на думку Фонду держмайна, якщо після закінчення дії договору оренди балансоутримувачу за актом приймання-передачі повертали об’єкт оренди та надалі він укладав договір оренди щодо цього об’єкта з тим самим орендарем без дотримання процедури, яку визначав Закон № 2269, такий договір не вважають новим договором оренди, який вперше можна продовжувати без проведення аукціону.

Джерело:лист ФДМУ від 22.11.2021 № 10-16-27682



УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статті за темою

Усі статті за темою

Локалізовані товари: перелік

Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2025 році дорівнює чи перевищує 25%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
1598

Локальний кошторис

Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
1505

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді