Prozorro і Dozorro визначенні як позитивний приклад у стратегії США з подолання корупції в світі

США вперше оприлюднили глобальну стратегію щодо подолання корупції в усьому світі. У документі, як позитивний приклад, наведено досвід України.

Закупівлі через Prozorro Market: коли і як використовувати

Закупівлі через Prozorro Market: коли і як використовувати

 Зокрема, зазначається, що Агентство міжнародного розвитку США (USAID) допомогло українському уряду розробити електронну систему закупівель Prozorro, а також створити спільноту громадського моніторингу DOZORRO — проєкт ТІ Україна, що виявляє порушення на тендерах.

«Із жовтня 2017 року Прозорро допомогла Україні заощадити майже 6 мільярдів доларів державних коштів», — зауважують в стратегії.

Загалом документ концентрується на п’яти основних напрямах роботи:

  • модернізація, координація та забезпечення ресурсами зусиль уряду США в боротьбі з корупцією;
  • стримування незаконного фінансування;
  • притягнення корупціонерів до відповідальності;
  • збереження та посилення багатокомпонентної антикорупційної архітектури;
  • посилення дипломатичної взаємодії та використання ресурсів іноземної допомоги для досягнення поставлених цілей.

“Українській владі варто ретельно вивчити цей документ, щоб, з одного боку, розуміти можливі наслідки корупційних дій для себе, або з другого, як вікно можливостей — стати взірцем у боротьбі з корупцією”, — коментує виконавчий директор ТІ Україна Андрій Боровик.

Джерело: ТІ Україна



УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Суму за договором про закупівлю електроенергії вичерпали, а кіловати ще є: як діяти

Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
835

Закупівля постачання теплової енергії

Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
4844

Закупівля у монополіста

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
298

Проектно-кошторисна документація (ПКД)

Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально
60558

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді