НКРЕКП прийняла проект рішення, яке має посилити конкуренцію на ринку електричної енергії

24 листопада 2021 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, внесла зміни до Правил ринку.

5 нюансів, які має врахувати замовника до закупівлі електроенергії

НКРЕКП прийняла проект рішення, яке має посилити конкуренцію на ринку електричної енергії

Зміни передбачають встановлення обмеження у розмірі 50% від місячного обсягу продажу електроенергії за двосторонніми договорами між виробниками та іншими учасниками ринку електричної енергії, що входять до складу одного вертикально інтегрованого суб’єкта господарювання або є афілійованими між собою.

Вони направлені на забезпечення достатнього рівня ліквідності на ринку електричної енергії, підвищення рівня конкуренції в умовах наявності дефіциту на ринку, уникнення зосередження обсягів купівлі/продажу електроенергії в межах вертикально інтегрованих компаній.

Необхідність запровадження такого обмеження пов’язана з надмірною ринковою владою окремих гравців, що може призводити до монополізації на ринку, спотворювати цінову політику на ринку електричної енергії та несе загрозу його ефективному, конкурентному та стабільному функціонуванню.

Очікується, що такий крок посилить конкуренцію саме в частині попиту, оскільки сприятиме розширенню кола учасників ринку, які зможуть здійснювати купівлю електричної енергії за двосторонніми договорами на біржі за ринковими цінами. Він дозволить зменшити частку пропозиції ресурсу великих вертикально інтегрованих гравців ринку, що запобігатиме викривленню конкуренції на відповідних сегментах ринку.

Проект зазначеного рішення Регулятора погоджено Антимонопольним комітетом України. Рішення набуде чинності з 1 грудня 2021 року.

Джерело: НКРЕКП

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

обгрунтування закупівлі

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів

Щоб ввести закінчений об’єкт будівництва в експлуатацію, необхідно отримати сертифікат. У статті розглянемо порядок прийняття об’єкта в експлуатацію, необхідні документи та аспекти оплати
213

Оборонні закупівлі в умовах воєнного стану

За кошти державного та місцевого бюджету замовники оплачують товари, роботи та послуги. Оплаті передує укладення договору з постачальником, виконавцем робіт, надавачем послуг. А договір укладають за результатами проведення оборонних та публічних закупівель. В умовах воєнного стану ці закупівлі мають окремі особливості. Розглянемо їх
2467

Локальний кошторис

Неправильне складання кошторису може призвести до завищених витрат, конфліктів між замовником і підрядником та затримок у проекті. Як скласти локальний кошторис так, щоб уникнути помилок? Чому важливо дотримуватися Настанови? У статті розглянемо аспекти, які допоможуть зробити цей процес прозорим і ефективним
102

Приватизація комунального та державного майна в умовах воєнного стану

Порушення умов приватизації може призвести до судових позовів і анулювання результатів торгів. Судова практика свідчить, що навіть незначні порушення процедур стають підставою для скасування угод. У статті розглянемо особливості приватизації державного та комунального майна, зокрема в умовах воєнного стану
1204

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді