24 листопада 2021 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, внесла зміни до Правил ринку.
5 нюансів, які має врахувати замовника до закупівлі електроенергії
Зміни передбачають встановлення обмеження у розмірі 50% від місячного обсягу продажу електроенергії за двосторонніми договорами між виробниками та іншими учасниками ринку електричної енергії, що входять до складу одного вертикально інтегрованого суб’єкта господарювання або є афілійованими між собою.
Вони направлені на забезпечення достатнього рівня ліквідності на ринку електричної енергії, підвищення рівня конкуренції в умовах наявності дефіциту на ринку, уникнення зосередження обсягів купівлі/продажу електроенергії в межах вертикально інтегрованих компаній.
Необхідність запровадження такого обмеження пов’язана з надмірною ринковою владою окремих гравців, що може призводити до монополізації на ринку, спотворювати цінову політику на ринку електричної енергії та несе загрозу його ефективному, конкурентному та стабільному функціонуванню.
Очікується, що такий крок посилить конкуренцію саме в частині попиту, оскільки сприятиме розширенню кола учасників ринку, які зможуть здійснювати купівлю електричної енергії за двосторонніми договорами на біржі за ринковими цінами. Він дозволить зменшити частку пропозиції ресурсу великих вертикально інтегрованих гравців ринку, що запобігатиме викривленню конкуренції на відповідних сегментах ринку.
Проект зазначеного рішення Регулятора погоджено Антимонопольним комітетом України. Рішення набуде чинності з 1 грудня 2021 року.
Джерело: НКРЕКП
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.
Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
Завершальним етапом розробки ПКД є експертиза. Дізнайтеся, в яких випадках вона обов’язкова, а в яких – ні
Проєктно-кошторисна документація — це основний документ в будівництві, що закладає вимоги до об’єкта. Будь-яке будівництво починається з проектування та складання кошторису витрат. Але чи є розробка ПКД окремим предметом закупівлі, чи це частина робіт з будівництва, хто її має замовляти та на підставі якого документа розробляти? Експерт роз’яснює все детально