КМУ дозволив Укрзалізниці реалізовувати металобрухт та щебінь

Автор
редактор стрічки новин порталу «Держзакупівлі»
Кабмін спростив процедуру розпорядження майном для АТ «Укрзалізниця». Йдеться про постанову «Про внесення змін до Порядку розпорядження майном акціонерного товариства «Українська залізниця»

КМУ дозволив Укрзалізниці реалізовувати металобрухт та щебінь

Професійна спільнота Держзакупівлі. Новини

Мінрозвитку зазначає, тепер компанія може самостійно, без погодження з Урядом, ухвалювати рішення про відчуження майна, якщо його балансова вартість не перевищує 500 млн грн. Це дозволить розпочати реалізацію, зокрема, накопиченого металобрухту та щебеневої продукції.

Очікується, що завдяки цьому рішенню Укрзалізниця зможе отримати:

  • понад 218,6 тис. тонн брухту чорних металів — на 1,6 млрд грн;
  • 3,8 тис. тонн брухту кольорових металів та сплавів — на 233,4 млн грн;
  • 553,5 тонни відпрацьованих моторних мастил — на 5,2 млн грн;
  • майже 7,5 млн тонн щебеневої продукції — на 788,6 млн грн.

Крім додаткових доходів, це рішення має і практичне значення, зокрема:

  • списані вагони, обладнання та інші матеріали не накопичуватимуться на коліях, що покращить безпеку руху;
  • реалізація брухту дозволить забезпечити українську промисловість дефіцитною сировиною.

Мінрозвитку зауважує, що раніше реалізація списаного майна була ускладнена — через рішення, що вимагало погодження з Урядом, процес затягувався та ускладнювався. Це гальмувало роботу компанії й унеможливлювало ефективне управління ресурсами.

Це вже другий подібний крок Уряду. У жовтні 2024 року Укрзалізниця отримала право самостійно передавати майно в оренду на конкурентних засадах, якщо його балансова вартість не перевищує 500 млн грн. Відтоді компанія активізувала процес оренди через систему «Прозорро.Продажі» та передала в оренду 2,77 тис. м².

У нинішніх умовах, коли обсяги вантажоперевезень зменшуються, а витрати на сировину й запчастини зростають, ці кроки є критично важливими для фінансової стабільності Укрзалізниці.

Джерело: офіційний сайт Мінрозвитку

Статті за темою

Усі статті за темою

Дефектний акт — зразок

На балансі кожного замовника перебуває хоча б один основний засіб. Коли настає час ремонтувати його або списати, необхідно оформити документи. Сьогодні розглянемо дефектний акт. Що таке дефектний акт, коли, хто та як має його оформити? Роз’яснення, зразок та бланк для вас — у статті
87664

Локалізовані товари: перелік

Замовник закуповує товари, перелік яких визначений підпунктом 2 пункту 6-1 розділу X «Прикінцевих положень» Закону № 922, виключно якщо їх ступінь локалізації виробництва у 2025 році дорівнює чи перевищує 25%. Дізнайтеся, які товари належать до переліку
1579

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді