АМКУ: за дев'ять місяців 2021 р. було стягнуто 437 млн. грн. штрафів

Заступниця голови АМКУ – державна уповноважена Анжеліка Коноплянко повідомила про те, що за дев'ять місяців 2021 року Комітет стягнув 437 млн. грн. штрафів, тоді як минулого року ця сума не перевищила – 296 млн. грн. У цьому році, це більше ніж все фінансування АМКУ у відповідні роки (бюджет 2021 року – 310 млн грн, бюджет 2020 року – 222 млн грн).

Як призначити уповноважену особу: оберіть свій варіант

АМКУ: за дев'ять місяців 2021 р. було стягнуто 437 млн. грн. штрафів

За її словами, багато штрафів Комітет накладає за антиконкурентні узгоджені дії, що стосуються спотворення результатів торгів. Оскільки суди тягнуться роками, компанії-порушники встигають вивести всі свої активи, збанкрутувати чи ліквідуватися.

«Коли Комітет виграє суд, вже не має чого стягувати. Так було у справі проти двох десятків компаній, які постачали харчування для Міноборони. АМКУ оштрафував їх на 869 млн грн. Але на балансі цих фірм у підсумку залишилась лише кредитна заборгованість», - пояснила Анжеліка Коноплянко.

Наразі у судах перебуває близько 300 справ щодо накладених штрафів.

Джерело: АМКУ



УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш FB та читайте важливі новини від порталу «Держзакупівлі» першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Суму за договором про закупівлю електроенергії вичерпали, а кіловати ще є: як діяти

Замовник вичерпав суму за договором про закупівлю електроенергії, але на залишку залишилися кіловати. Із 1 жовтня замовнику потрібно укласти новий договір, щоб встигнути приєднатися до нового постачальника. Як бути із старим договором після розрахунку за вересень? Чи потрібно укладати додаткову угоду на зменшення обсягу?
934

Закупівля постачання теплової енергії

Як правильно організувати закупівлю теплової енергії? За яким кодом ДК її закуповувати? Чи зобов’язаний замовник укладати саме типовий договір про закупівлю теплоенергії? Чи правомірно вносити зміни до такого договору? Ключові аспекти, які повинен знати замовник під час підготовки та підписання договору про закупівлю теплової енергії за державні кошти — у статті
4869

Закупівля у монополіста

Особливості дозволяють укласти прямий договір, якщо роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання. У тому числі, якщо контрагент займає монопольне становище на ринку. Пояснимо, як підтвердити документально підставу для укладення прямого договору з монополістом
328

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді