Які особливості подання скарг на умови тендерної документації

Автор
редактор стрічки новин порталу «Держзакупівлі»
Роз'яснення АМКУ щодо подання скарг на умови тендерної документації

Які особливості подання скарг на умови тендерної документації

Перевірка та моніторинг закупівель

Комісією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Комісія) відповідно до:

  • положень Закону «Про публічні закупівлі» (далі – Закон);
  • постанови КМУ від 12.10.2022 № 1178 «Про затвердження Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (далі – Особливості) здійснюється розгляд:
  • скарг про порушення замовниками порядку проведення процедур публічних закупівель у тому числі щодо тендерної документації;
  • та/або прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, що відбулись до закінчення строку, встановленого для подання тендерних пропозицій.

Відповідно ч. 2 ст. 18 Закону скарга до органу оскарження подається суб’єктом оскарження у формі електронного документа через електронну систему закупівель.

Якщо оскаржуються умови тендерної документації, разом із скаргою мають бути завантажені документальне підтвердження/докази.

Аналогічні положення містяться у пункті 56 Особливостей.

Відповідно до ч. 5 ст. 18 Закону скарга повинна містити, зокрема, перелік таких документів (доказів). Відповідно до п. 63 Особливостей орган оскарження залишає скаргу без розгляду в разі, коли скарга не відповідає вимогам ч. 5 ст. 18 Закону, п.п. 56, 59 і 60 цих Особливостей.

Пунктом 64 Особливостей передбачено, що орган оскарження приймає рішення про припинення розгляду скарги в разі, коли обставини, зазначені вище, установлені органом оскарження після прийняття скарги до розгляду.

Останнім часом велика кількість скарг, що надходять до органу оскарження, не відповідають зазначеним вище вимогам, у зв’язку з чим не розглядаються Комісією по суті. АМКУ звертає увагу суб’єктів оскарження на необхідність дотримання зазначених вище положень Закону та Особливостей під час підготовки та подання відповідних скарг з метою ефективного захисту своїх прав і законних інтересів, пов’язаних з участю у процедурах закупівлі.

Джерело: офіційний сайт АМКУ

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка про кінцевого бенефіціарного власника: зразок

Під час відкритих торгів замовник перевіряє інформацію про кінцевого бенефіціарного власника учасника, щоб перевірити наявність підстав для відхилення його тендерної пропозиції. Розглянемо, як з’ясувати цю інформацію та що робити, якщо реєстри не працюють
13167

Лист-відгук про виконання аналогічного договору

Коли замовник встановлює кваліфкритерій — підтвердження виконання аналогічного договору, важливо не дискримінувати учасника. У статті — застороги щодо умов тендерної документації та зразок листа-відгука про виконання договору про закупівлю
16528

Інструкція з підготовки тендерної пропозиції

Підготувати тендерну пропозицію відповідно до вимог тендерної документації буває нелегко. Наша стаття зекономить ваш час, коли вирішите подати свою тендерну пропозицію на участь у публічній закупівлі
7476

Довідка про відсутність заборгованості на тендер

Замовники можуть встановити вимоги у тендерній документації щодо надання документального підтвердження відсутності в учасника заборгованості зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів). Таким підтвердженням буде довідка про відсутність заборгованості, яку учаснику видає орган ДПС
32751

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді